Kuchnie na wymiar

Ostatnio jeszcze większą popularnością cieszą się meble kuchenne robione na wymiar. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, zapewniające nam największy komfort użytkowy i odpowiednie wykorzystujące wnętrze kuchenne. Dobór odcieni oraz kształtów mebli kuchennych jest prawie nieograniczony. Starczy dobrze dostosować je do specyfiki pomieszczenia, i również do wiodącego stylu aranżacyjnego.

Kuchnie na wymiar – po pierwsze stylistyka
Podstawowym zagadnieniem, jakie rzuca się na myśl jest sprawa stylistyki. Meble powinny dobrze harmonizować z charakterem pomieszczenia i efektownie podkreślać jego estetykę kompozycyjną. Zwróćmy uwagę na ich barwę – w niewielkich oraz mało oświetlonych kuchniach lepiej sprawdzą się jasne meble zainspirowane stylem modernistycznym. Są to artykuły wprowadzające poczucie lekkości, jakie optycznie zwiększają wnętrze. Innowacyjne meble kuchenne nie mają bogatych zdobień oraz nie wyglądają za masywnie. Dzięki temu są wszechstronnym wyjściem, sprawdzającym się w kuchniach o każdym rozmiarze.

Ciężkie, obficie ozdabiane meble na zamówienie efektownie podkreślają standardowy charakter aranżacji. Są idealnym dopełnieniem dużych, połączonych z jadalnią wnętrz kuchennych. Fantastyczne zdobienia oraz ciężkie szafki idealnie komponują się w pełnych przepychy, stylowych aranżacjach.

Kuchnie na wymiar – po drugie sprawy funkcjonalne
Meble kuchenne na wymiar winny być możliwie jak najbardziej praktyczne. Pamiętajmy, iż kuchnia jest charakterystycznym miejscem, jakie winno być zaopatrzone w ogromną ilość głębokich szuflad. Dzięki temu będziemy mogli pomieścić w nich wszelkie potrzebne akcesoria kuchenne i rozmaitego rodzaju produkty.

Zwróćmy także wyjątkową uwagę na zagadnienia funkcjonalności kuchennej. Dobierzmy takie meble kuchenne, w których każdy element będzie miał jasne przeznaczenie użytkowe. Podstawą jest utrzymanie tzw. trójkąta roboczego obejmującego kuchenkę, zlewozmywak i lodówkę. Najbardziej praktyczne jest umieszczenie ich małej odległości od siebie i w układzie przypominającym trójkąt. Osiągniemy to przez wykonanie wyspy kuchennej, lub umieszczenia lodówki przy innej ścianie kuchni (meble kuchenne przyjmują wówczas kształt litery L). Pamiętajmy, iż odpowiednie umieszczenie lodówki, zlewozmywaka oraz kuchenki zapewni nam duży komfort przyrządzenia posiłków, i równocześnie podniesie bezpieczeństwo użytkowników pomieszczenia kuchennego.

Dobierając najodpowiedniejsze meble kuchenne zwróćmy także wyjątkową uwagę na wysokość blatów roboczych. Kiedyś tradycyjnym wyjściem była wysokość 85 cm. Takie tradycyjne rozwiązanie nie będzie właściwe dla osób wyższych (sprawdza się tylko u osób o wzroście do 165 cm). Przyjmuje się, że osoby ponad 170 cm wzrostu powinny już korzystać z blatu umieszczonego na wielkości 90 cm. Z kolei osoby bardzo wysokie (ponad 195 cm) powinny zaopatrzyć się w blat o wielkości 100cm. Niewątpliwie musimy wziąć pod uwagę wzrost każdego użytkownika kuchni. Najpopularniejszym wyjściem jest więc wybór blatu o wielkości 90 cm.

Podstawa funkcjonalnej kuchni, więc odpowiedni projekt
Specjalistyczny projekt jest podstawą do stworzenia funkcjonalnej oraz eleganckiej kuchni na wymiar. Gdy wykonamy go w miejscu, w jakim planujemy zakup, wtedy projekt będzie wykonany gratis. W innym razie przyjdzie nam zapłacić od 100 do 400 zł (w zależności od ilości mebli oraz ich stopnia skomplikowania).

Realizowanie programu zaczyna się od precyzyjnego pomiaru wnętrza kuchennego. Potem warto przedyskutować z architektem proponowany styl aranżacyjny, wysokość blatów i proponowane umieszczenie sprzętów AGD. Mile widziany będzie również wstępny szkic narysowany przez inwestora. Dzięki temu architekt będzie znał nasze wymagania i preferencje. Przeglądając gotowy projekt zwróćmy uwagę nie jedynie na stylistykę, lecz również na zachowanie funkcjonalności wnętrz. Gdy dwa powyższe elementy będą dla nas satysfakcjonujące, możemy zaakceptować projekt oraz czekać na wykonanie naszych wymarzonych mebli kuchennych.

Gdzie można zamówić meble kuchenne?
Możemy przyjąć, iż meble kuchenne na wymiar należą do grupy produktów z wyższej półki. Podczas ich zakupu nie należałoby sugerować się tylko ceną. Jeśli chce nam na zmniejszeniu wydatków, zrezygnujmy z mebli na wymiar oraz zastąpmy je dobrymi gatunkowo meblami gotowymi.
W wypadku mebli na wymiar najważniejsza jest jakość wykonania i typ tworzyw wykorzystanych do produkcji frontów i blatów. Najlepiej byłoby zakupić meble w sprawdzonym oraz zaufanym miejscu, zatrudniającym wykwalifikowanego projektanta. Odpowiedni projekt jest podstawą, bez jakiego nie warto chociażby myśleć o zakupie dobrych gatunkowo mebli kuchennych na wymiar. Przed zakupem ustalmy wszelkie detale dotyczące materiałów, projektu, zasad gwarancji i wyceny konkretnych elementów.

Najlepiej będzie unikać zakupów przez internet, lub w miejscach proponujących podejrzanie niską cenę. Zakup bezpośredni da nam możliwość precyzyjnego sprawdzenia materiałów, dokładnego zaznajomienia się z paletą kolorystyczną i ułatwi nam sprecyzowanie wszystkich detali. Pamiętajmy, iż bardzo atrakcyjne cenowo oferty opierają się na materiałach o najniższej jakości. Złe gatunkowo meble nie będą żywotne, zaś ich wygląd nie będzie zbyt reprezentatywny. Więc, gdy zależy nam na fantastycznym wyglądzie oraz wysokiej żywotności, wtedy dobrze będzie dokonać zakupu w miejscu wypróbowanym, oferującym przeciętne ceny rynkowe.

Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię na wymiar?
Najdoskonalszym sposobem wybrania kuchni na wymiar będzie precyzyjne zapoznanie się z tematem funkcjonalności kuchennej. Potem należy dokładnie rozważyć temat doboru estetyki aranżacyjnej. W oparciu o te dane wybieramy typ mebli kuchennych, i materiał wykorzystany do produkcji blatów i frontów.

Dobrze będzie naszkicować swój projekt oraz w przedyskutować go z fachowcem. Meble na wymiar warto zakupić w sprawdzonym miejscu, dającym gwarancje doskonałej klasy. Zakupy przez Internet oraz w niesprawdzonych miejscach mogą nie zagwarantować nam dobrego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here