Lampa sufitowa do sypialni

Urządzając sypialnię, warto zadbać o to, aby panowała w niej przytulna atmosfera. Dzięki temu łatwiej nam będzie się zrelaksować po dniu pełnym wrażeń. Istotną funkcję odgrywa w owym wypadku światło ogólne. Na jaką lampę sufitową do sypialni warto się zdecydować?

Jaka lampa sufitowa do sypialni?
Właściwa kolorystyka pomieszczenia i dobrze dopasowane dodatki to nie jedyne elementy które, oddziałują na charakter sypialni. Liczy się także światło ogólne – ciepłe oraz subtelne odpręży oraz ułatwi relaks. Jego rola jest duża. Dobrze dopasowana lampa sufitowa nie tyko gwarantuje komfort korzystania z sypialni po zmroku, lecz także:

– tworzy klimat,
– łagodzi nerwy oraz ułatwia odpoczynek,
– poprawia wady pomieszczenia,
– nadaje pomieszczeniu właściwe proporcje,
– powoduje, iż sypialnia ładnie się prezentuje.
Należałoby więc przeznaczyć trochę uwagi jej odpowiedniemu doborowi. Pośród źródeł oświetlenia ogólnego, które możemy wykorzystać w sypialni, wymienić można:

1. plafony – ich mało efektowna forma zazwyczaj nie sprawdza się w wypadku sypialni, gdy jednakże we wnętrzu zaplanowaliśmy dużo dodatkowych źródeł oświetlenia, delikatny plafon zlokalizowany w środkowej części sufitu będzie właściwym wyborem. Taka opcja sprawdza się zwłaszcza dobrze w wypadku innowacyjnych sypialni,
2. żyrandole do sypialni – na rynku dostępne są zarówno standardowe typy, jak również żyrandole do sypialni innowacyjne. Te pierwsze znajdują wykorzystanie w wypadku tradycyjnych pomieszczeń oraz zazwyczaj zaopatrzone są w ramiona przypominające antyczne świeczniki. Inne natomiast mogą mieć prostą formę, wtedy sprawdzają się w wypadku sypialni skandynawskich oraz przemysłowych, jak również bardziej ozdobną – wówczas pasują do wnętrz w stylu glamour,
3. lampy wiszące do sypialni – z uwagi na własne zróżnicowanie oraz łatwość dostosowania do stylu aranżacyjnego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czym powinny cechować się wiszące lampy sypialniane? Przede wszystkim niepowtarzalnym wyglądem, i jednocześnie delikatną formą. Wtedy dodadzą lekkości pomieszczeniu. Doskonałym wyborem będą przede wszystkim innowacyjne lampy sufitowe do sypialni zaopatrzone w lekkie, materiałowe abażury. Idealnie sprawdzą się również klosze zrobione z szkła mlecznego i fantastyczne szklane kule. Z kolei surowe lampy o regularnych kształtach będą właściwym doborem do sypialni industrialnych oraz skandynawskich. Co więcej, innowacyjne lampy do sypialni mogą być zaopatrzone w dekoracje imitujące kryształki. Tak piękna forma sprawdza się w wypadku pomieszczeń glamour. Będzie także właściwym wyborem, gdy za pomocą modelu chcemy odwrócić uwagę od określonych mankamentów pomieszczenia,
listwy oświetleniowe z reflektorkami – to atrakcyjne światło sufitowe do sypialni, jakiego niewątpliwą korzyścią jest możliwość regulacji kierunku oraz kąta pochylenia reflektorków, dzięki czemu za pomocą oświetlenia możemy wyeksponować niektóre elementy wystroju sypialni. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza dobrze w wypadku innowacyjnych pomieszczeń, gdzie prócz oświetlenia głównego mamy do czynienia również z innymi źródłami oświetlenia, takimi jak choćby nocne lampy do sypialni lub także lampy stojące,
4. oprawy oświetleniowe typu downlight – to bardzo popularne lampy do sypialni, jakie sprawdzają się szczególnie we wnętrzach innowacyjnych. Składają się z paru plafonów (spotów). Mają prostą, surową formę, więc będą właściwe wszędzie tam, gdzie panuje minimalizm.

Lampy do sypialni – na co jeszcze zwrócić uwagę?
Decydując się na zakup lampy sufitowej do sypialni, należałoby rozważyć również inne elementy, w tym między innymi:

1. Wielkość oraz funkcjonalność pomieszczenia

W wypadku dużych sypialni mamy niewątpliwie większe pole manewru. Możemy bowiem zdecydować się na duże lampy sufitowe do sypialni, jakie nie jedynie proporcjonalnie rozświetlą pomieszczenie, lecz również będą jego prawdziwą dekoracją. W wypadku małych wnętrz musimy uważać, żeby rozmiary oświetlenia nie przytłoczyły pomieszczenia.

2. Styl, w jakim urządzono sypialnię

Teraz ogromną popularnością cieszy się oświetlenie do sypialni innowacyjne. Nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie bowiem styl innowacyjny rządzi obecnie w aranżacji pomieszczeń. Czym on się wyróżnia? Stonowaną barwą, prostotą formy, starannością wykonania. Wszelkie te elementy powinny spełniać innowacyjne lampy wiszące do sypialni. Mogą mieć one trochę bardziej wyszukany oraz ozdobny charakter, szczególnie gdy chcemy je umieścić we wnętrzu w stylu glamour.

3. Typ źródeł światła

W wypadku większości dostępnych na rynku lamp sufitowych źródło światła stanowi żarówka halogenowa czy dioda LED. Tradycyjnych żarówek wolframowych zazwyczaj się już nie stosuje. Niewątpliwą korzyścią żarówek halogenowych jest niska cena i duża intensywność świecenia. Nic zatem dziwnego, iż nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Niestety jednakże zużywają dużo prądu, potrzebują regularnej wymiany i szybko się nagrzewają. Z tych względów są sukcesywnie wypierane przez diody LED, jakie mają dużo do zaoferowania. Przede wszystkim żeby uzyskać zadowalającą intensywność świecenia, zużywają mniej energii elektrycznej, nie nagrzewają się, i podczas ich produkcji wykorzystania nie znajdują niebezpieczne dla środowiska związki. Są więc artykułami ekologicznymi.

Ich efektywność działania zależy przede wszystkim od jakości. Ta natomiast zależna jest od ceny. Nie warto więc decydować się na tańsze rodzaje powlekane. Ich żywotność jest bowiem ograniczona. Lepiej wybierać światło do sypialni z diodami POWER LED. Oferują one dużą intensywność świecenia, i przy tym nie zużywają się tak szybko.

Lampa sufitowa LED do sypialni to świetny wybór, jeśli chcemy zmniejszyć rachunki za prąd. Kiedy zależy nam na osiągnięciu maksymalnego komfortu, warto zdecydować się typ ze ściemniaczem. Dzięki niemu za pomocą jednego ruchu dłoni zmienimy nasilenie oświetlenia, dostosowując jego moc do własnych osobistych potrzeb.

4. Temperatura barwowa

Światło w sypialni winno uspokajać oraz relaksować. Dzięki temu łatwiej odpoczniemy po dniu całym wrażeń. Żeby było to możliwe, ledowe lampy do sypialni muszą być zaopatrzone w diody o właściwej temperaturze barwowej. Najlepszym wyborem będzie oświetlenie emitujące światło słoneczne, więc o temperaturze barwowej 3300-3500 K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here