Markizy - rodzaje

Obecnie można zdecydować się na różnego rodzaju markizy. Często wybierane są akcesoria balkonowe. Nie brakuje ludzi, którzy wydają natomiast swoje pieniądze na elementy tarasowe. Dzisiaj napiszemy o jeszcze innym podziale. Jak zatem wyodrębniamy pod tym dodatkowym kątem markizy?

Markizy bez kasety

Jest dużo osób, które decydują się właśnie na takie elementy. Czym charakteryzują się zatem markizy bez kasety? Są one bardzo popularne biorąc pod uwagę tarasy oraz balkony prywatnych nieruchomości. Akcesoria z tej grupy są bardzo skuteczne. Odpowiednio chronią bowiem przed nadmiarem słońca. Sprawiają, że możemy swobodnie pracować oraz wypoczywać. Dodatkowo – kolokwialnie pisząc – dbają o właściwą temperaturę. Akcesoria z tej kategorii posiadają także odpowiednie walory estetyczne. Bez żadnego problemu możecie je dobrać do danego domu, mieszkania lub lokalu gastronomicznego. Sklepy z tym asortymentem zapewniają bowiem pełną gamę barw. W jaki sposób markizy bez kasety mogą być zamontowane? Stosuje się tutaj między innymi uchwyty do ściany. Fachowcy nierzadko wykorzystują też krokwie dachowe. Markizy bez kasety to lekka oraz stabilna konstrukcja. Wyróżniają się atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Obecnie dostępne na rynku elementy z tej grupy mogą być wyposażone w rozmaite czujniki. Sterowanie jest natomiast ręczne lub elektryczne.

Markizy w kasecie i półkasecie

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać swoje pieniądze na markizy w kasecie i półkasecie. Są one trochę droższe niż wyżej opisywane akcesoria. Nie jest to jednak przypadkowe. Warto zwrócić uwagę na aspekt, że chronią bowiem tkaninę po zakończone sezonie. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Tutaj także mamy do czynienia z elementami, które są bardzo efektywne w swoim działaniu. Odpowiednio chronią nasze domy lub lokale gastronomiczne przed nadmiarem słońca. Właściwie wpływają na optymalną temperaturę. Są montowane bez większego problemu. Pamiętajcie, że zawsze możecie w tej sytuacji zdecydować się po prostu na pomoc ekspertów. Konstrukcja elementów z tej grupy jest lekka oraz stabilna. W jaki sposób mocowane są takie akcesoria? Na przykład do ściany lub stropu. Nierzadko wykorzystywane są także krokwie dachowe. Sterowanie może odbywać się w sposób ręczny lub elektryczny. Od Was zależy, jaka opcja będzie finalnie wybrana. Wariant elektryczny jest nieco droższy, aczkolwiek daje więcej komfortu oraz wygody. Na sam koniec warto dodać, że markizy w kasecie i półkasecie mogą być wyposażone w różnego rodzaju czujniki. Są to między innymi elementy wiatrowe, wstrząsowe 3D lub słoneczno wiatrowe.

Więcej o tematyce osłon okiennych dowiesz się na www.systemysurma.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here