Meble hotelowe

Prowadzenie hotelu to trudne zajęcie. Musimy zagwarantować gościom usługi na najwyższym poziomie. Potrzebujemy wykwalifikowanego zespołu, idealnie wywiązującego się z własnych zadań. Jedynie wówczas zaoferujemy wysoki poziom.

Niezwykle istotne jest urządzenie pokoi. Meble powinny być dostosowane do stylu oferowanego przez nasz hotel. Wystrój apartamentu musi być spójny oraz kompletny. Nasi klienci będą wynajmować pokoje na jeden dzień, lecz także na dłuższy okres. Tak, zatem prócz stołu, łóżka regałów, w pokoju winna odnaleźć się duża szafa.

Wybór mebli do hotelu jest niewątpliwie trudniejszy, aniżeli wybór mebli do domu lub biura.
Tu należy sprostać oczekiwaniom oraz życzeniom setek, tysięcy osób, z jakich każda ma odmienny gust, a niemożliwe jest, aby wszelkie potrzeby zaspokoić za jednym zamachem. Co więcej- każda część hotelu wymaga różnych mebli. Dotyczy to nie jedynie materiałów, z których są one zrobione, lecz wielokrotnie także stylu, i przede wszystkim funkcji. To oczywiste, iż inaczej wyposażone będą pokoje hotelowe, natomiast inaczej restauracja, bar lub foyer. Aby uzmysłowić stopień trudności zadania, wymieniane są tu jedynie niektóre miejsca, w jakich względem mebli będziemy mieli zawsze specjalne wymagania: SPA, lobby, kafeteria, ogródek letni, sauna: ta lista nigdy się nie kończy.

Jak przeglądać oferty
Wielu wytwórców mebli na swoich stronach internetowych tworzy opcję szukania zaawansowanego, dzięki jakiej przynajmniej pewną część wymagań można uwzględnić, jednakże nie jest to żelazną regułą, natomiast tworzone menu niekoniecznie będą odpowiadały twoim oczekiwaniom. Jedną ze skuteczniejszych metod jest zatem przejrzenie wszystkiego po kolei.
Uwzględnianie dodatkowych parametrów
Każdy hotel jest inny, ergo wymaga różnych mebli hotelowych. Poszczególni wytwórcy podejmują się również tworzenia mebli hotelowych na zamówienie specjalne, jednakże pamiętaj o tym, iż opcja ta jest korzystna tylko w wypadku złożenia większego zamówienia, i chociażby wówczas ma jedną istotną wadę: wiąże cię na stałe z jednym dostawcą, i jak zapewne wiesz, monopol w żadnej postaci nie jest doskonałym wyjściem. Gdy jednakże odnajdziesz producenta, jaki meble hotelowe na zamówienie robi od lat oraz w umiarkowanej cenie, prawdopodobnie posunięcie takie ci się opłaci, tym bardziej iż w takiej sytuacji zyskujesz nie jedynie meble, jakie spełniają twoje oczekiwania, lecz przede wszystkim umeblowanie, jakie może zapaść w pamięć twoim klientom, i to jest duża przewaga konkurencyjna.

Meble hotelowe zawsze są inne
Obiekty noclegowe to pomieszczenia specyficzne- intensywnie używane, wielokrotnie obłożone sezonowo, przyjmujące gości o rozmaitych oczekiwaniach oraz rozmaitej charakterystyce. To znaczy, iż nie możesz w hotelowej restauracji ani w pokoju postawić zwyczajnych mebli, gdyż zwykle nie są one dedykowane do długotrwałej oraz intensywnej eksploatacji. Szafa, jaką masz w gabinecie, nawet najlepsza, prawdopodobnie nie wytrzymałaby w pokoju hotelowym- zawiasy, wykończenia- wszelkie one są podatne na zużycie. Łóżka hotelowe oraz tapczany są szczególnie wzmacniane, żeby dłużej zachowały pełną użyteczność oraz gwarantowały cały czas podobny poziom komfortu.

Niewątpliwie, iż chociażby najlepsze meble hotelowe z czasem zużywają się czy mogą zostać zniszczone, tymczasem zawsze przy doborze mebli należy zwrócić uwagę na szczególne ich cechy, jakie umożliwiają działanie w hotelu, i zatem odporność, wytrzymałość na zużycie, wykorzystywane środki myjące i panujące w hotelu (czy w hotelowym ogrodzie!) warunki lokalne.

Meble do hoteli – styl przede wszystkim
Na początku warto ustalić sobie styl, w którym ma zostać wyposażony cały budynek. Warto w tym celu obserwować zarówno aktualne trendy, jak również zdać się na wyobraźnię projektantów. Pośród dzisiejszych trendów w hotelarstwie znacznie zaznacza się nadawanie tematów przewodnich. Celem takiego postępowania jest stworzenie interesującej pozycji konkurencyjnej na rynku, jaki staje się jeszcze bardziej nasycony. Wzrasta liczba podmiotów oferujących usługi noclegowe, więc duża jakość ich świadczenia już nie starcza. Żeby wyróżnić się na tle konkurencji, jeszcze częściej wykorzystywane są wyróżniki marketingowe. W tym celu wykorzystuje się np. oryginalne surowce czy ciekawe lokalizacje. Mają one obudzić uwagę turysty, jaki będzie chciał ją zaspokoić przez odwiedzenie określonego miejsca.

Tematy przewodnie – lokalizacja oraz surowce
Takie przeważające funkcje mogą odnaleźć odzwierciedlenie na wielu płaszczyznach. Wybrane inwestycje hotelowe powstają w nietypowych położeniach, jakie stają się automatycznie podstawowym atrybutem marketingowym.

Pokoje hotelowe trafiające w gusta
Następnym istotnym krokiem w aranżowaniu pomieszczenia hotelowego jest wyposażenie pokoi – ważne o tyle, iż to tutaj goście będą spać i spędzać większość doby hotelowej. Musi zatem być komfortowo, funkcjonalnie, w miarę uniwersalnie, lecz także spójnie z charakterem całego hotelu. Szafy, komody, szafki nocne, łóżka, biurka oraz krzesła – to kluczowe elementy, o które musimy zadbać, projektując pokój hotelowy. Prócz tego, iż muszą być niewątpliwie wygodne, meble te powinny być odporne, zrobione z solidnych materiałów, z najwyższą precyzją, ponieważ będą z nich korzystać różni ludzie, nieraz wiele razy w przeciągu dnia. Warto postawić tutaj zatem na jakość, trwałe wykonanie oraz uznane na rynku firmy z długoletnim doświadczeniem w produkcji mebli hotelowych. Żeby każdy gość poczuł się w pokoju hotelowym jak w domu, warto urządzić go w stonowanych odcieniach. Pamiętajmy, iż hotel to miejsce, w jakim się wypoczywa, zatem lepiej unikać krzykliwych aranżacji, chociażby gdy są interesujące oraz oryginalne. Przeważnie wybierane odcienie mebli oraz różnych akcesoriów to teraz biały, szary, beżowy – neutralne barwy powodują, iż każdy w tak wyposażonym wnętrzu może się czuć dobrze. W związku z tym, zawsze trzeba bardzo uważać na kolorystykę każdego pomieszczenia, żeby każdy gość czuł się w hotelu, jak najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here