Meble łazienkowe na wymiar

Niewielka łazienka może być wygodna oraz praktyczna, gdy zdecydujemy się wykorzystać w niej każdy zakamarek. Taką możliwość dadzą nam meble łazienkowe na wymiar. Czy warto zainwestować w innowacyjne szafki na zamówienie? Z jakich materiałów powinny być zrobione?

Kiedy zakupić meble łazienkowe na wymiar?
Pomimo, iż gotowe projekty mebli łazienkowych dają nam ogromne możliwości aranżacyjne, to niestety rzadkością jest, iż doskonale zmieszczą się w każdym pomieszczeniu. Wiele kłopotów będą mieli posiadacze niewielkich pomieszczeń, dla których liczy się każdy metr kwadratowy. Gotowe produkty dostępne na wyciągnięcie ręki w salonach meblowych nie będą także doskonałym wyborem dla osób, jakie mają mieszkanie o nietypowym układzie. W obu wypadkach, najdoskonalszym wyjściem będzie zakup mebli łazienkowych doskonale skrojonych na miarę własnych potrzeb, idealnie pasujących do konkretnej powierzchni.

Czy warto zainwestować w szafki łazienkowe na zamówienie?
Jedną z najważniejszych korzyści takiej inwestycji jest szansa dobrego zastosowania niewielkiej powierzchni łazienkowej, podnosząc przy tym atuty estetyczne oraz użyteczność konkretnego miejsca. Innowacyjne szafki łazienkowe na zamówienie pozwalają na ukrycie oraz posegregowanie elementów umeblowania czy garderoby. Takim miejscem jest na przykład szafa wnękowa do łazienki lub szafki umywalkowe. Meble łazienkowe na wymiar idealnie wkomponują się w każdą przestrzeń, chociażby tę o małym oraz ograniczonym metrażu. Decydując się na szafy wnękowe do łazienki nie będziemy musieli niepokoić się o zakrycie brzydkich miejsc, wynikających z niedopasowania wymiarów szafki do wielkości czy długości ścian. Takie rozwiązanie zapewnia nam także możliwość dopasowania odcienia, faktury oraz wzoru szafki łazienkowej na zamówienie do innych elementów umeblowania. Ponadto możemy zadecydować o tym, ile szafek lub półek znajdzie się w naszej zabudowie. Mamy zatem gwarancję, iż zakupione meble łazienkowe w szczególny sposób uwydatnią swój charakter niewielkiej łazienki, spełniając równocześnie nasze wymagania oraz potrzeby.

Z jakiego materiału powinny być zrobione szafki łazienkowe?
Należałoby pamiętać, iż łazienka jest jednym z pomieszczeń, w których panują ciężkie warunki. W związku z tym szafa wnękowa do łazienki lub szafki umywalkowe muszą być zrobione z właściwych materiałów, wytrzymałych na działanie wilgotności oraz wysokiej temperatury. Nie poleca się szafek łazienkowych z płyt MDF, ponieważ są one niezwykle wrażliwe na uszkodzenia.
Dobrymi właściwościami charakteryzuje się tymczasem drewno, jakie jest niezwykle mocne oraz odporne. Dobrze zaimpregnowane odwdzięczy się własnym pięknem oraz wytrzymałością na działanie wilgotności. Powinniśmy jednakże mieć na uwadze fakt, iż meble łazienkowe drewniane nie powinny bezpośrednio łączyć się ze szkłem oraz ceramiką, ponieważ tego rodzaju powierzchnie służą skraplaniu się pary wodnej. Więc najlepiej jest zachować minimum pięciomilimetrowy odstęp pomiędzy nimi. Osoby, jakie zdecydują się na szafki drewniane do łazienki na zamówienie będą mogły liczyć na produkt, jaki charakteryzuje się najdoskonalszą klasą oraz dbałością o detale. Można zdecydować się na płytę, która przejawia ogromną wytrzymałość na wycieranie oraz szybko się czyści. Ze względu na połysk powierzchni, jest to niezwykle modne rozwiązanie we dzisiejszym designie. Doskonale sprawdza się w niewielkich łazienkach, jakie dzięki błyszczącej powierzchni są wizualnie większe.
Lakier – najskuteczniejsze są lakiery poliuretanowe, jakie separują płyty od wilgotności oraz doskonale sprawdzają się przy wahaniach temperatury. Warto zdecydować się na lakier z zastosowaniem utwardzacza.
Laminat – rozwarstwia się przy działaniu wilgotności, zwłaszcza kiedy nieodpowiednio zabezpieczono krawędzie mebli. Przy montowaniu wykorzystuje się kleje z wyższą tolerancją na wilgotność.
Folia – wytrzymała na wilgotność, odpowiedni model przy wykorzystaniu mocnych klei.

Drewno – szlachetne oraz piękne
Polacy coraz chętniej aranżują powierzchnie łazienkowe meblami z litego drewna. I nic w tym dziwnego! Tego typu sprzęty są szlachetne, bardzo estetyczne oraz pięknie się starzeją. Dodatkowo idealnie odnajdują się w licznych aranżacjach – zarówno tradycyjnych, skandynawskich, kolonialnych, jak również eko. Dobierając drewniane meble do łazienki należy pamiętać, żeby były to typy zrobione z gatunków drewna o niskim skurczu, jakie pozostają bogate w naturalne oleje zabezpieczające przed wilgotnością. Designerzy zgodnie uważają, iż w łazienkowych przestrzeniach najlepiej odnajduje się drewno tropikalne, takie jak np. mahoń, iroko, teak lub cedr. Warto jednakże pamiętać, iż także taki rodzaj mebli musi być dokładnie ochroniony przed wilgotnością. W tym celu wytwórcy pokrywają powierzchnie drewna specjalnymi olejami, lakierami czy woskiem.

Dlaczego meble na wymiar?
Zamówienie mebli na wymiar jest idealnym wyjściem zwłaszcza wówczas, gdy ze względu na wielkość pomieszczenia nie da się zaszaleć z zakupem gotowych mebli. Meble łazienkowe pozwolą nam zapanować nad chaosem w pomieszczeniu, ukrywać i segregować kosmetyki, brudną odzież lub zapas papieru toaletowego. Nasze łazienki bywają bardzo małe, więc tak istotne jest właściwe umieszczenie urządzeń sanitarnych i mebli. Gdy wybierasz meble łazienkowe lub pobierasz wymiary dla mebli na zamówienie, musisz pamiętać o tym, iż korzystanie z łazienki winno być wygodne. Pamiętajmy także o tym, iż meble łazienkowe potrzebują właściwych materiałów zabezpieczających przed wilgotnością oraz wyższą temperaturą, więc niezwykle ważny jest dobór materiałów, z jakich mają być wykonane, np. fronty szafek powinny być lakierowane.

Zalety mebli na wymiar w łazience

Meble na zamówienie to ukłon w stronę osobistych potrzeb konsumenta. Dzięki właściwemu dobraniu do pomieszczenia są o wiele bardziej funkcjonalne od gotowych mebli.

Meble na wymiar są:

– praktyczne,
– funkcjonalne,
– piękne oraz zgodne z naszymi upodobaniami,
– swobodnie dostosowane do konfiguracji pomieszczenia,
– wielokrotnie wyjściem, jakie pozwoli na wykorzystanie rozmaitych nietypowych funkcji mebli,
– dostosowane do najdziwniejszych wymiarów oraz wnęk znajdujących się w łazience,
– atrakcyjne cenowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here