Płytki do łazienki

Urządzając swoje mieszkanie, bardzo często czerpie się różnego rodzaju inspiracje z pomieszczeń, jakie już się kiedyś widziało. Często korzysta się z pomysłów, które zrodziły się w głowach innych ludzi i nie ma w tym nic złego, chociaż czasem można podczas realizacji tego założenia napotkać niemałe problemy. Jednym z nich i być może najważniejszym są ograniczenia metrażowe. Niewielka łazienka to miejsce dość trudne do aranżacji, jeśli chce się kropka w kropkę skopiować czyjś pomysł. Na zdjęciach wszystko wygląda jako łatwe do wykonania, ale bardzo często są one wykonywane z różnej perspektywy i pomieszczenia, które są na fotografiach, wydają się po prostu większe. Jeśli planuje się remont i ma się zamiar zmienić całkowicie wystrój swojej łazienki, to należy najpierw zastanowić się, jaki chce się mieć styl. Do wyboru jest ich naprawdę wiele i jeśli nie ma się sprecyzowanych planów, to koniecznie trzeba podjąć decyzję, jeszcze przed przystąpieniem do remontu i aranżacji. W przeciwnym razie efekt nie będzie fajny, a już na pewno nie taki, jak w wyobrażeniu. Warto zastanowić się i dokładnie obliczyć, jaki ma się do dyspozycji budżet. Niestety, ale dobre materiały są kosztowne, a niektóre są przeznaczone jedynie dla osób, których zasobność portfela jest naprawdę duża. Nikt jednak nie powiedział, że nie można ciekawie urządzić łazienki, jeśli ma się ograniczone fundusze.

Niezwykle popularnym stylem, który można zaobserwować w wielu nowoczesnych łazienkach, jest ten w stylu prowansalskim. Kojarzy się on z wiejskimi klimatami, a dominujące kolory to przede wszystkim żółcie i bardzo często zieleń. Tak więc są to kolory ziemi, a co za tym idzie, idealnie łączą się one z drewnem, a także materiałami, które mają za zadanie go imitować. Płytki do łazienki to idealne rozwiązanie zarówno w mniejszych, jak i w większych łazienkach, a to dlatego, że są one stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas je przetrzeć wilgotną ścierką lub gąbką, a następnie suchym ręcznikiem, żeby zachowały na długie lata swój pierwotny wygląd. W sklepach dostępne są także specjalne preparaty, które przeznaczone są tylko i wyłącznie do pielęgnacji łazienek, w których są kafelki. W swoim składzie zawierają składniki, które redukują kamień powstający w wyniku działania wody, a także pary wodnej. Preparaty te są dość drogie, ale starczają na bardzo długo, więc można sobie pozwolić na taki wydatek, zwłaszcza że kafelki wyglądają po czyszczeniu jak nowe.

Osoby, które mają małe łazienki, powinny postawić na jeden ważny detal, który będzie definiował całe wnętrze. Dobrym pomysłem może być zakup płytek o nietypowym kształcie. Nikt nie powiedział bowiem, że łazienka musi być nudna i klasycznie urządzona. Płytki w kształcie plastra miodu sprawdzają się w małych łazienkach. Są one modnym akcentem, ale są dość drogie. Mimo to warto rozważyć tę propozycję, bo gdy ma się niewielki metraż do pokrycia, to siłą rzeczy koszt zakupu także jest niewielki. W związku z tym można pomyśleć nad takim rozwiązaniem i być może zastosować je we własnym wnętrzu. Idealną opcją zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń są kafelki, które mienią się różnymi odcieniami złota. Ich kolor uzależniony jest od tego, jak pada na nie światło, a także, czy jest ono naturalne, czy sztuczne. Można zdecydować się na oświetlenie, które będzie padało tylko na jedną, najładniejszą ścianę w łazience. W ten sposób to właśnie na niej będzie się skupiał wzrok gości. Jest to prosty, ale powszechnie stosowany trik, który ma na celu uwydatnienie we wnętrzu tego, co najbardziej zasługuje na uwagę. Warto rozważyć ten pomysł i zastosować go u siebie, jeśli marzy się o spektakularnym efekcie.

W nowoczesnych łazienkach bardzo często rezygnuje się z typowej armatury. Niekonieczne są już szafki pod umywalki, bo te, kładzie się bezpośrednio na blacie. Bardzo mocne, a zarazem popularne są misy, które można przymocować albo do blatu, albo bezpośrednio do ściany. Wybór należy już do osoby, która aranżuje pomieszczenia. Wciąż z mody nie wychodzą płytki, które kładzie się na podłodze. Jeśli są one w odcieniu czerni i bieli, a na dodatek ułożone są w szachownicę, o optycznie powiększają wnętrze. Nie każdy jednak lubi takie mocne akcenty, bo przy takim rozwiązaniu nie można już zaszaleć z aranżacją ścian. Byłoby wtedy wszystkiego za dużo i sprawiałoby to wrażenie zbędnego przepychu, który nie jest wskazany, zwłaszcza wtedy gdy ma się do dyspozycji małą łazienkę. Jeśli ktoś decyduje się na taki rodzaj podłogi, to musi zrobić stonowane ściany. Najlepiej, gdy są one wówczas białe. Jedna może być w ciemniejszym odcieniu, ale nie więcej. Jeśli chce się mieć łazienkę w stylu morskim, to warto wybrać płytki w kolorach błękitnych. Wskazane są wówczas wszelkiego rodzaju dodatki marynistyczne, na przykład kotwice, albo koła ratunkowe. Polecane są także dodatki, które są wykonane z wikliny, bo idealnie ona pasuje właśnie do takiego stylu. Niektórzy nazywają taką aranżację stylem greckim, bo przywodzi on na myśl letnie wakacje. Jest niezwykle relaksujący i kojarzy się z wodą, a wszystko dlatego, że najwięcej jest wtedy koloru niebieskiego. Można postawić na różne jego odcienie albo zdecydować się tylko na jedną, mocniejszą barwę. Na pewno nie warto wybierać koloru granatowego, jeśli metraż jest stosunkowo niewielki. To zbyt ciemny kolor do małych pomieszczeń.

Jak widać, sposobów na urządzenie wnętrza jest bardzo dużo. W konkretnej sytuacji jedne wydają się bardziej trafne, a inne mniej. To, jaki uzyska się efekt, w dużej mierze zależy od tego, jakie materiały się kupi. Jeszcze przed remontem warto zastanowić się, jaki efekt chce się uzyskać, bo tylko wówczas będzie on zbliżony do wyobrażeń. Jeśli stawia się na beże, to warto wybrać także jasne dodatki, a także ręczniki w jednolitym kolorze. Podczas aranżacji każdy szczegół ma znaczenie i razem tworzą one spójną całość. Najważniejsze jest pokrycie ścian i wybranie odpowiedniej dla danego stylu podłogi, bo oba te elementy tworzą styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here