Meble łazienkowe

Meble lazienkowe porządkują pomieszczenie oraz nadają charakter łazience. Drewniane gablotki łazienkowe spowodują, iż wystrój będzie estetyczny, i lśniące oraz lakierowane pasują do innowacyjnego pomieszczenia. Dziś to pomieszczenie ma jeszcze bardziej estetyczny, kojący, wręcz pokojowy charakter!

Meble są zakupem na lata, więc pomiń przelotne mody, jakie przemijają z wiatrem. Sięgnij po style właśnie się klarujące – te, jakie będą się liczyć w przyszłości.

Teraz na rynku dostępnych mamy dużo rodzajów armatury jak również mebli łazienkowych, które jeszcze bardziej upodabniają się do mebli pokojowych. Występują w wielu odcieniach oraz zrobione są z rozmaitych materiałów. Jednakże decydując się na zakup mebli zwróćmy wyjątkową uwagę na to, czy materiały z których są zrobione, są wytrzymałe na ciężkie warunki panujące w łazience. Podniesiona temperatura, woda oraz wilgotność to elementy sprzyjające uszkodzeniom powstającym na meblach – rozwarstwianie się krawędzi lub puchnięcie blatów to najczęstsze efekty źle dopasowanych czy nieodpowiednio zabezpieczonych materiałów, z jakich zrobione są meble.

Dobierając meble łazienkowe powinniśmy wziąć pod uwagę metraż łazienki i odpowiedzieć sobie na pytanie – „do czego ma służyć mebel w mojej łazience?”. Jeśli zależy nam na atutach estetycznych możemy dobrać stylizowane, designerskie konsole czy szafki podumywalkowe. Stylizowane meble uzupełnią oraz dodadzą smaku każdej aranżacji. W wypadku kiedy chcielibyśmy zachować dużo wolnej powierzchni czy dodać łazience kilku centymetrów doskonałym sposobem okazują się szafki wiszące z lustrami. Lusterko to idealna metoda na oświetlenie łazienki. Ponadto odpowiednio dopasowana szafka z lustrem wbudowana w ścianę stanie się częścią pokoju kąpielowego, jaki nabierze dzięki temu minimalistycznego, estetycznego charakteru.

Innowacyjna łazienka krok po kroku

Architekci oraz wytwórcy zapowiadają minimalistyczne wzory szafek łazienkowych, i również organiczne oraz obłe. Wciąż popularne będą wykończenia naturalne czy nawiązujące do natury. A żywsze odcienie? Przede wszystkim w roli akcentu całkowitej kompozycji łazienki. Ogromną popularnością będzie się cieszyć łączenie rozmaitych materiałów, np. drzewa oraz płyty lakierowanej, i również modułowość oraz możliwość łączenia w rozmaitych formach szafek wiszących czy stojących. Wciąż liczy się użyteczność, jako najefektywniejsze zastosowanie pomieszczenia mebli oraz wygoda w ich normalnym stosowaniu. Lecz mody sezonowe także się przydają! Mały lifting co pewien czas poprawia nastrój także w aranżacji.

Wybieramy meble do łazienki

Dzisiejsze łazienki lubią porządek, więc chcemy, aby wszelkie rzeczy były pochowane. W utrzymaniu porządku pomogą odpowiednio dopasowane meble łazienkowe. Przykładowo umywalkę należałoby połączyć z długim blatem, na jakim można odłożyć dodatki łazienkowe. Z boku dobrze jest umieścić osobną szafkę łazienkową z półkami, jaka będzie otwierała się na blat. Pierwsza z reguł, o jakich należy pamiętać podczas aranżacji łazienki oraz „centrum toaletowego”, dotyczy funkcjonalności: sprawdź, czy to, co polecają profesjonaliści w urządzaniu łazienki, będzie faktycznie właściwe dla mieszkańców.

Meble łazienkowe do niewielkiej łazienki

Meble łazienkowe podwieszane dodadzą pomieszczeniu lekkości oraz ułatwią zachowanie higieny. W niewielkiej łazience świetnie się sprawdzi umywalka osadzona czy umieszczona na blacie. Pod nim można urządzić miejsce na środki czystości, i dookoła baterii ustawić podręczne kosmetyki.

W niewielkiej łazience lepsze będą meble łazienkowe wiszące. W małym pomieszczeniu zamiast lusterka można zawiesić gablotkę łazienkową z lustrzanym frontem. Dodatkowo gdy w łazience brakuje miejsca, należałoby sięgnąć po proste oraz przetestowane rozwiązania. Aranżacja łazienki w jasnych odcieniach stanie się wizualnie większa. Do białych łazienek wielokrotnie zalecane są drewniane meble łazienkowe, jakie ogrzewają wygląd pomieszczenia. Pamiętajcie, aby wybierać meble łazienkowe z drewna wytrzymałego na wilgotność.

Meble do łazienki trwałe oraz wytrzymałe na wilgotność

Aby meble długo służyły, powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na zmiany temperatur oraz gromadzącą się kilka wodną w łazience, więc wilgocioodpornych. Przed zakupem spytaj o to sprzedawcę, ponieważ tańsze kolekcje nie zawsze spełniają to wymaganie. Złą stroną mebli są także obrzeża przyklejane na ich krawędziach, sprawdź, czy wykonano je dokładnie. Szafki doskonałej klasy wytwórcy chronią lakierem poliuretanowym, i ich tyły montują tak, aby nie dotykały ściany, przy jakiej będą postawione. Wówczas skraplająca się na niej para nie wywołuje tworzenia pleśni na „plecach” mebli. Zobacz, czy zawiasy, zaczepy, prowadnice działają dobrze oraz są z materiałów, jakie nie podlegają korozji.

Tanie meble łazienkowe

Gdzie zakupić meble do łazienki? Tanie meble łazienkowe oferują ogromne sklepy budowalne. Szafki łazienkowe pod umywalki kosztują tam zwykle od 100 zł, wiszące – od 120 zł. Za komplet zapłacimy od 350 zł.

Gdy poszukujemy mebli łazienkowych na wymiar, warto zwrócić się z pytaniem do niewielkich prywatnych firm zajmujących się wykonywaniem mebli na zamówienie. Głównie za komplet mebli łazienkowych wraz z montażem oferują atrakcyjne ceny (są one uzgadniane indywidualnie z kontrahentem). Także potrzebny pomiar pomieszczenia wliczany jest w cenę usługi.

Porządkując przestrzeń łazienki warto sięgnąć po jeszcze jedno dobre rozwiązanie. Szafki na wymiar będące złożonym modułem paru na raz. Witryna pod umywalkę lub wisząca mogą nawzajem się uzupełniać także przenikać tworząc piękną kompozycję.

Dobierając meble do łazienki warto postawić na interesujące, oryginalne rozwiązania. Teraz mamy niezwykle dużo możliwości, zacząwszy od mebli dostępnych w sklepach, po samodzielnie zrobione projekty. Korzyść wynikająca z indywidualnego komponowania mebli to oszczędność miejsca. Szerokie szafki wolnostojące pomieszczą niezbędne w łazience przedmioty, szafki wiszące kosmetyki, natomiast półki łazienkowe pozwalają ustawić ulubione ozdoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here