Meble na wymiar

Estetyczne oraz wykwintne wnętrze to marzenie każdego, kto remontuje lub mebluje dom lub mieszkanie. Ważną funkcję w kreowaniu takiej powierzchni odgrywają meble. Mówi się, iż meble na wymiar są dla indywidualistów. I coś w tym jest. Jeśli w sklepie nie możemy dostać szafy lub regału we właściwych rozmiarach czy stylu, warto zdecydować się na meble na wymiar. Meble na wymiar to rozwiązanie dla osób, jakie nie znalazły tego, czego poszukiwały w standardowej ofercie sklepowej.

Co warto wiedzieć zamawiając meble na wymiar?
Ile kosztują meble na wymiar? Jakie są ich modne typy?
Asortyment mebli do domu, mieszkania czy biura nie jest sprawą łatwą. Do dyspozycji mamy prawie nieograniczoną ofertę wytwórców. Każdy mebel może spełniać trochę odmienne wymogi oraz pasować do innej kompozycji pomieszczenia. W ostatnich latach jeszcze większą sławą cieszą się meble na wymiar. To wygodna oraz niezwykle efektowna alternatywa dla mebli oraz sprzętów pochodzących z produkcji seryjnej.

Zarówno szafy wnękowe, meble kuchenne, garderoby, meble łazienkowe jak również meble biurowe na zamówienie mogą spełniać wszelkie warunki inwestora. Ich wygląd i rozmiar zostają określone w sposób indywidualny, tudzież montaż zazwyczaj wchodzi w cenę usługi. Pozwoli to na pełne przystosowanie mebli do specyfiki wszelkiego pomieszczenia.

Pośród mebli na zamówienie największą sławą cieszą się meble kuchenne. Kuchnia na wymiar jest szczególnie funkcjonalna, i co za tym idzie, wygodna w użytkowaniu. Meble kuchenne na wymiar są już artykułem tradycyjnym. Zrobione z drewna, płyty MDF lub laminatu pasują do pomieszczeń innowacyjnych i tradycyjnych. Meble łazienkowe na wymiar są z reguły robione z takich samych materiałów. Jednakże przed zakupem warto zwrócić uwagę na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Meble łazienkowe mogą być nawilżane oraz nieustannie wilgotne. Więc zakup rodzajów zrobionych z doskonalszej klasy materiału wydaje się być doskonałym wyjściem.

Ogromną popularnością cieszą się również szafy wnękowe oraz garderoby na zamówienie. Garderoby oraz szafy na wymiar to powszechny element umeblowania innowacyjnych domów i mieszkań. Odpowiednio dopasowane wnękowe garderoby oraz szafy na wymiar pozwolą na efektywne wykorzystanie powierzchni. Ich korzyścią jest optymalne zorganizowanie pomieszczenia, i co za tym idzie, oszczędność wolnej przestrzeni użytkowej.

Pośród ofert wytwórców pojawiają się również meble biurowe na zamówienie. Zakup produktów zrobionych wedle własnego projektu powoduje, iż biuro zyskuje niecodzienny, atrakcyjny wygląd. Meble biurowe na zamówienie mogą być doskonale dostosowane do specyfiki działalności firmy, i również do powierzchni w pomieszczeniu biurowym.

Materiał ma znaczenie
Takie są przykładowe ceny za meble zamówione na wymiar. Materiał ma ogromny wpływ na koszt mebli. Przykładowo: szafa laminowana na buty kosztuje 750 złotych, ta sama z forniru – 1200, natomiast identyczna, lecz już z drewna to koszt powyżej 2000 złotych. Zazwyczaj cena oferowana przez wytwórców mebli na wymiar obejmuje pomiar (teoretycznie mówi się, iż jest darmowy), projekt plus poprawki, wykonanie, transport, wniesienie pod określony adres i montaż. Spółki realizujące tego rodzaju zamówienia z reguły dają gwarancję i na produkt (materiał, z którego zostały meble zrobione), oraz na usługę (montaż). Przed laty szafy na wymiar były droższe zwykle o 20–40 procent od gotowych. Obecnie pojawia się jeszcze więcej zakładów stolarskich oraz różnych spółek produkujących na wymiar i w rezultacie często ta sama szafa kupowana jako gotowa nie odbiega ceną od owej zamawianej na wymiar.

Niestandardowe zamówienia mebli na wymiar
Meble na wymiar to rozwiązanie dla tychże, jacy nie natrafili na szafy, kredensy, komplety kuchenne lub meble łazienkowe lub do przedpokoju w tradycyjnej ofercie, i zatem w szukanych przez siebie wymiarach czy stylu. Chodzi o doskonałe przystosowanie mebli do powierzchni. Bywa również, iż wymiary są standardowe, lecz klient życzy sobie np. specjalne półki, lusterka w fantazyjnych kształtach, szafki narożne, obrotowe półki, drzwi uchylne zamiast rozsuwanych. Chociażby drzwi wewnętrzne pokojowe oraz schody na wymiar można zamówić.

Meble na wymiar a do zabudowy
Poszczególni wytwórcy odróżniają meble na wymiar od tychże do zabudowy. Pierwsze mogą wyglądać jak gotowe, sprzedawane w sklepach, lecz mają nietypowe wymiary. Czasem wytwórca w ogóle nie fatyguje się do domu, żeby zrobić wymiar, jedynie korzysta z tego pozostawionego mu przez klienta. W innym wypadku wizyta pracownika firmy w celu przeprowadzenia pomiaru jest niezbędna. Tu meble mogą mieć same fronty, tymczasem już boki stanowią wnęki ściany, natomiast tył – tylna ściana. To kwestia określenia klienta z producentem. Od zamówienia do realizacji pomysłu należy czekać, to przeważnie 2–4 tygodnie, zależnie od liczby zamówień zleconych konkretnej spółce. Wybrani wytwórcy na własnych stronach internetowych mają chociażby profesjonalne kalkulatory, jakie wyliczą, ile przyjdzie nam zapłacić za mebel na wymiar oraz jaki jest czas czekania na realizację. Należy jednakże wpierw wprowadzić m.in. powierzchnię ścian czy wszystkiego pomieszczenia (osobno sufitów oraz ścian) i dobrać materiały (oraz opcjonalnie sposób wykończenia).

Lepsze nie oznacza droższe
Co istotne, meble na wymiar wcale nie muszą być droższe, aniżeli owe gotowe, kupione w sklepie. Należy pamiętać, iż stolarz sam nie podejmie decyzji, co do wyboru materiałów – może tylko zaproponować właściwe rozwiązania. Klient zna własny budżet i dokładną cenę surowców oraz dodatków – tym sposobem nie naraża się na ukryte koszty. A należy pamiętać, iż w wypadku gotowych mebli płacimy nie jedynie za ich realizację, lecz także transport, działania marketingowe lub koszt utrzymania sklepu. Stworzenie doskonałych mebli nie musi zatem oznaczać wyzwania dla remontowego budżetu.

Rozwiązania pośrednie
Można połączyć dwa w jednym, tzn. meble gotowe, lecz jak na wymiar. Niektóre salony meblowe oraz tzw. sieciówki oferują meble modułowe. Kupujesz tyle części, ile chcesz, niekoniecznie pełny zestaw. Ustawiasz je także, jak ci się podoba, niczym klocki. Możesz dokupić (chociażby po latach) kolejne elementy lub zlikwidować te, jakie teraz masz w zestawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here