Meble z drewna

Zrobienie mebli samemu jest naprawdę trudnym zadaniem. Nie jest ono dla każdego i bardzo często potrzeba do tego naprawdę dużej inwencji własnej. Oczywiście można znaleźć w internecie poradniki, które pokażą jak zrobić dany mebel jednak tak jak zostało to wspomniane wcześniej trzeb choć trochę znać się na majsterkowaniu żeby wszystko wyszło stabilnie i przede wszystkim solidnie, bo jeśli dany mebel nie będzie zrobiony solidnie to może to zaszkodzić jakiemuś członkowi rodziny, który będzie chciał akurat z niego skorzystać Najlepsze sposoby na meble to zrobienie ich z palet. Można je wykorzystać do zrobienia praktycznie każdego rodzaju mebla, a przykładowe ich wykorzystanie zostanie przedstawione w dalszej części artykułu. Jednak trzeba jeszcze przypomnieć, że robienie mebli samemu to duża odpowiedzialność i lepiej jest to zrobić solidnie niż byle jak. Zrobienie łóżka czy też szafy może grozić zawaleniem, co w konsekwencji może przynieść złe wrażenie. Dlatego tak istotne jest to żeby sprawiało to radość, a poza tym żeby był to coś co wytrzyma naprawdę długie lata.

Jakie meble z drewna, czyli euro palety
Dostanie euro palet nie powinno być trudne i można już je kupić w internecie za naprawdę marne grosze. Jest to dość dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą trochę zaoszczędzić na meblach, a poza tym znają się choć odrobinę na majsterkowaniu. Poniżej zostaną przedstawiony pomysły jak można zrobić meble z euro palet, bo nie każdy musi mieć nie wiadomo jaką wyobraźnie.

1. Sofa narożna
Wystarczy połączyć palety i postawić je w narożniku pokoju. Jest to dość prosta czynność, jednak jeśli chodzi o względy estetyczne to warto zadbać o polakierowanie palet, a także o dodanie do nich smaru na robaki, ponieważ w takim drewnie niestety ale można spotkać różne stworzenia. Następnie po ustawieniu palet należy dodać do nich kilka poduszek, a poza tym położyć jakiś miękki materac albo koc. Wszystko zazwyczaj zamknie się w 100 zł i można już siadać i popijać kawę na stabilnej konstrukcji jaką będzie sofa narożna zrobiona z euro palet.

2. Kuchnia z palet
Tak samo jak zrobienie sofy, tak zrobienie kuchni będzie wymagało trochę więcej inwencji twórczej. Kuchnia to przede wszystkim szafy i blaty. Jednak wystarczy zakupić kilka palet, a następnie postawić je przed sobą i trochę pogłówkować i na pewno powstanie wspaniała kuchnia. Połączyć palety między sobą można za pomocą śrub i to będzie najlepsze rozwiązanie, przede wszystkim trzeba stawiać na stabilność całej konstrukcji. Palety w kuchni jest to dobre rozwiązanie jednak trzeba je wcześniej odpowiednio wyszlifować żeby małym dzieciom nie wbijały się drzazgi.

3. Stojaki i półki
Z części euro palety można zrobić bardzo ładne stojaki na buty oraz na rośliny doniczkowe. Jeśli jeszcze posiada ktoś zdolności malownicze to może je pięknie udekorować, a po wszystkim efekt będzie naprawdę nieziemski. Chodzi tutaj przede wszystkim o to żeby wyciąć z palety pewną część, chyba że ktoś potrzebuje całej, a następnie ładnie ją umalować. Potem wystarczy dodać buty albo rośliny i powiesić na ścianie. Może to być prezent dla żony albo mamy. Będzie to niskobudżetowy prezent, który będzie cieszył oko solenizanta przez długie lata.

4. Ława na kółkach
Ława to nie stół i trzeba o tym pamiętać. Ława jest to niski stolik zazwyczaj do kawy i ciasta. Warto z niego korzystać gdy przyjdą w odwiedziny jacyś goście. Zrobienie ławy z palety to także fajna opcja. Najlepsze w robieniu takich rzeczy jest to, że można je konstruować i malować jak się tylko podoba, a jeśli coś jest nie tak to można przemalować. Nawet wyrzucenie takiego mebla nie jest niczym strasznym bo nie kosztuje on ogromnych pieniędzy tylko zazwyczaj jest to mały wydatek. Zrobienie ławy jest bardzo proste. Jedyne o czym trzeba pamiętać to dodanie do niej kółek. Doda to przede wszystkim funkcjonalności całej konstrukcji oraz będzie dużo ładniej wyglądało, a także podniesie nieco całą ławę, ponieważ same palety bez kółek będą dość niskie, dlatego warto coś dodać żeby znajdowały się na podwyższeniu. Oczywiście kółko można zastąpić czymś innym, wszystko zależy od tego jaki kto ma pomysł na ławę.

5. Pokój do pracy
Zrobienie pokoju do pracy z palet jest dużym wyzwaniem. Przypomina to trochę robienie kuchni, ponieważ trzeba naprawdę skupić się na tym żeby to zrobić. Jeśli ktoś pracuje jako majsterkowicz to na pewno może to być dla niego fajne wyzwane i zrobić pokój samemu. Jeśli ktoś nagrywa w tym miejscu jakieś filmiki z robienia różnych rzeczy to na pewno też doda to do jego filmów dodatkowych atrakcji, ponieważ ludzie zobaczą, że on zrobił sam cały pokój, gdzie są nagrywane filmy.

6. Rama do łóżka
Zrobienie łóżka na paletach także jest bardzo proste. Jak widać z palet można robić trudne rzeczy, a także bardzo proste. Jednak nie każdemu będzie się chciało ruszyć i zrobić ramę do łóżka. Żeby to zrobić wystarczy położyć na sobie palety, a następnie solidnie połączyć je za pomocą śrub. Jedyne co trzeba mieć do tego to śruby oraz wiertarkę no i oczywiście palety. Po tym wszystkim należy położyć na palety materac, a następnie pięknie udekorować na przykład poduszkami, jest to bardzo atrakcyjne i ostatnio ramy do łóżka z palet zyskują na popularności.

7. Kanapa z palet
Zrobienie jej to bardzo prosta czynność i jest podobna do sofy narożnej. Wystarczy ułożyć palety obok siebie, a następnie je udekorować. Jest to fajne rozwiązanie dla par, gdzie jedna z osób i jest to zazwyczaj mężczyzna lubi majsterkować i to ona będzie robiła podstawę do na przykład kanapy, a druga połówka będzie ją dekorowała, to wszystko stworzy fenomenalna zabawę, którą będzie ciężko zamienić na coś innego. Wspólne spędzanie czasu, a na dodatek robienie pożytecznych rzeczy na pewno scali nie jeden związek.

8. Meble do ogrodu
Każde z tych mebli można wynieść do ogrodu i zrobić na przykład kanapę, która będzie stała na tarasie, jednak trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że tam wpływają na nie warunki atmosferyczne i trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć przed nimi, żeby się nie psuła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here