Oświetlenie przemysłowe

Wybór oświetlenia w obiektach przemysłowych powinien być dobrze przemyślany. To właśnie od tego elementu wyposażenia w dużej mierze zależą bezpieczeństwo i komfort pracy np. w hali produkcyjnej bądź magazynie. Zastanawiasz się, na co należy zwrócić uwagę podczas przeglądania oferty sklepów? Poznaj kilka najważniejszych kwestii dotyczących zakupu oświetlenia przemysłowego.

Energooszczędność

W każdej firmie kwestia wydatków związanych z działalnością jest niesamowicie ważna. Nowoczesne oprawy przemysłowe LED ze sklepu online Elektromag zużywa znacznie mniej prądu niż tradycyjne lampy ze zwykłymi żarówkami. To z kolei może pomóc w zaoszczędzeniu całkiem sporej ilości pieniędzy, które można przeznaczyć np. na inwestycje. Warto zatem przyjrzeć się parametrom technicznym dotyczącym źródła światła i klasy energetycznej.

Gotowość do pracy

W przypadku obiektów przemysłowych dość istotne jest to, czy lampy zapewniają maksymalny stopień jasności od razu po włączeniu. Takimi cechami może pochwalić się oświetlenie LED, które nie musi się rozgrzewać i ma dzięki temu krótki czas rozruchu. W ten sposób można natychmiast rozpocząć pracę w magazynie, hali czy też warsztacie.

Stopień szczelności

W wielu firmach związanych z przemysłem pył, kurz i inne zabrudzenia to codzienność. W takiej sytuacji warto postawić na solidne oprawy pyłoszczelne z oferty sklepu Elektromag. Stopień szczelności powinien wynosić minimum IP65, co oznacza doskonałą ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. To z kolei przekłada się na zwiększoną żywotność lamp.

Solidność

Oświetlenie w obiektach przemysłowych jest narażone na wiele uszkodzeń, znajduje się często w trudnych warunkach i na dodatek niejednokrotnie jest używane przez całą dobę. Z tego powodu lampy montowane w halach czy też magazynach powinny być produktami wysokiej jakości. Zwyczajnie posłużą dłużej, co może przełożyć się na konkretne oszczędności.

Montaż

Na łatwość montażu powinny zwrócić uwagę zwłaszcza firmy, którym zależy na tym, żeby np. produkcja nie musiała być wstrzymana w związku z wymianą lamp czy też żarówek. Przydatne mogą okazać się np. szybkozłączki, które umożliwiają rozłączenie i połączenie np. dwóch przewodów w dosłownie kilka chwil.  Z kolei oprawy typu High Bay są montowane na linkach z opcją regulacji wysokości.

Funkcje

Nowoczesne oświetlenie przemysłowe jest wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, które pomagają w stworzeniu optymalnych warunków pracy. Bez wątpienia przydatna może okazać się opcja ustawienia poziomu jasności, co często oferują lampy LED. Warto pomyśleć też o inteligentnym oświetleniu, które można kontrolować np. z poziomu aplikacji w smartfonie.

Design

Wbrew pozorom wystrój wnętrz jest dość ważny w przypadku obiektów przemysłowych. Spójność stylistyczna lamp i innych elementów wyposażenia daje wrażenie profesjonalności. Zapewnia też estetyczny wygląd w przypadku np. prezentacji firmy w filmiku promocyjnym. Dla pracowników ciekawy design może natomiast być powodem lepszego samopoczucia w miejscu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here