Część mieszkania urządzona w stylu industrialnym

Masz niewielkie mieszkanie, ale bardzo podoba Ci się styl industrialny. Wiesz, że jego główną cechą jest duża, otwarta przestrzeń. Nie masz możliwości takiej stworzyć, to może chociaż w jednym pomieszczeniu uda się osiągnąć industrialny klimat?

Jednym z ciekawych rozwiązań jest urządzenie sypialni w minimalistycznym, prostym stylu. Jak się za to zabrać? Najlepiej byłoby poświęcić czas i przejrzeć zdjęcia, jak wyglądały w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia opuszczone wielkie fabryki. Znajdziemy tam wiele podpowiedzi i być może elementów, które zechcemy odwzorować w swoim mieszkaniu.

Opuszczone fabryki i wielkie hale produkcyjne

W starych, nieczynnych fabrykach głównym materiałem budulcowym było drewno, czerwona cegła, beton i metalowe elementy. Ściany nie były równiutkie, sufit również. Na oświetlenie najczęściej składała się zwykła lampa albo nawet pojedyncze żarówki. Podłoga była zwykła betonowa albo w bogatszych halach drewniana. Czy da się takie elementy przenieść do naszych czystych, schludnych, zadbanych mieszkań? Okazuje się, że się da. Jak to można zrobić?

Urządzanie industrialnej sypialni – łóżko

Od jakiegoś czasu bardzo popularne są drewniane palety. Niektórzy robią z nich przepiękne meble, stoły, stoliki, krzesła, łóżka. W sypialni również można zaprojektować proste łóżko z palet. Żeby było bardziej eleganckie można dokupić ładne, puszyste, miłe w dotyku duże poduchy. Innym rozwiązaniem jest kupienie gotowego łóżka, które żeby pasowało do industrialnego stylu, powinno zawierać drewniane albo metalowe elementy. Najważniejsze, żeby pomimo surowego i mało ciepłego wyglądu, łóżko sypialniane było bardzo wygodne. Z tego względu, najwięcej czasu warto poświęcić na wybór łóżka, bo jeśli się człowiek dobrze wysypia, to nie tylko ma więcej sił na następny dzień, ale jest po prostu szczęśliwszy.

Urządzanie industrialnej sypialni – inne dodatki

Co jeszcze wpływa na klimatyczny nastrój w sypialni? Z pewnością właściwe oświetlenie. Nie musi być ono przyciemnione. Ważniejsze, aby styl lampy wyciągnięty był ze starej fabryki. Przykładowo, na pewno dobrze w industrialny klimat wpasuje się duża stojąca, stalowa lampa. Nie musi mieć wyszukanego klosza. Wystarczy ładne, metalowe obramowanie albo nawet ozdobna, duża żarówka. W sypialni potrzebne jest takie oświetlenie, przy którym się zrelaksujemy, ale tez takie, przy którym bez męczenia oka, poczytamy ulubioną lekturę. W sypialni na ścianach można zastosować wiele elementów, żeby osiągnąć industrialny styl. Najprostszym, najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest przyklejenie tapety z motywem przetartego tynku, rdzy, drewna albo nawet czerwonej, postarzanej cegły. Inni, bardziej odważni decydują się na zerwanie wszystkich warstw do surowego tynku, zostawiają ściany z wszystkimi pęknięciami, niedoskonałościami, przyozdabiają drobnymi dekoracjami i tak zostawiają. Trudno sobie wyobrazić przytulną sypialnię bez dywanu. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na jeden, duży dywan wystający spod łóżka, czy na dwa mniejsze po dwóch stronach łóżka albo na jeden z przodu, istotne jest to, aby pasował do industrialnego lub ewentualnie loftowego wystroju. Możemy wybrać taki kolor i wzór dywanu, który ożywi minimalistyczne wnętrze. Jeśli chodzi o gatunek materiału, to najlepiej zdecydować się na taki, którego użytkowanie sprawi nam przyjemność. W aranżacjach tego typu ogromną rolę odgrywają także odpowiednio dobrane meble. Duży wybór mebli industrialnych oferuje producent Platformamebli.pl.

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym najrzadziej przyjmujemy gości, ale za to takim, w którym najbardziej chcemy odpoczywać, relaksować się. Chodzi więc o takie połączenie surowego stylu industrialnego z loftowym, żeby osiągnąć wymarzony efekt.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Nedio.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here