akwarium

Każdy właściciel akwarium pragnie, by było przyjemną dla oka ozdobą, ożywiającą wnętrze pokoju. Dlatego oprócz samych rybek, ważną rolę w każdym akwarium odgrywają ozdoby. Można je umieszczać wewnątrz zbiornika lub na jego zewnętrznych powierzchniach. Jeśli szukasz inspiracji w aranżowaniu akwarium, poniżej podpowiadamy – z jakich ozdób akwariowych korzysta się najczęściej i dlaczego warto sięgnąć akurat po nie.

Podłoże w twoim akwarium – elementy mniej i bardziej naturalne

Wiele ozdób akwariowych imituje naturalne obiekty. Do takich należą wulkany, które pełnią ważną funkcję. Napowietrzają wodę w zbiorniku, emitując intensywny ciąg bąbelków. Ponadto, wyglądają jak miniaturowe wulkany. Znajdziesz zarówno wulkany płaskie jak i w formie stromych wzniesień. Te ostatnie są najchętniej wybierane.

Kamienie naturalne przydają się w urządzaniu krajobrazu akwariowego. Najczęściej, są to fragmenty skał o rozbudowanym i nierównomiernym kształcie. Odstające elementy i chropowata powierzchnia imituje górskie wzniesienia, co pozwala na stworzenie ciekawych aranżacji. Liczne otwory pomagają nie tylko w stworzeniu naturalnej, skalnej kompozycji, ale nadają się również do mocowania różnego typu roślin. Najczęściej wybierane są kamienie w kolorze brązowym, żółtym lub szarym.

Ponieważ kamienie akwariowe są dostępne w oryginalnych, niepowtarzalnych kształtach, najlepszym wyjściem jest zamówienie dużego opakowania – o masie nawet 20 kg. Dzięki temu uzyskasz dużo kawałków na raz, z których będziesz mógł urządzać rozmaite kompozycje skalne.

Dekoracja ścian akwariów – czyli jakie tło akwarystyczne wybrać

Tła akwarystyczne to często stosowane ozdoby do akwarium. Wybór konkretnego tła zależy od twoich oczekiwań i gustu. Często stosowane są tła jednolite, tworzące przyjemne kolorystyczne tło dla tego, co się dzieje wewnątrz akwarium. Nie odciągają uwagi od ozdób wewnętrznych. Przykładowo – kolor czarny jest idealny do eksponowania wszystkich ozdób i rybek, podkreśla ich kształty oraz uwypukla kontur.

Popularne są także tła imitujące naturalny krajobraz – na przykład rafy koralowe, środowisko morskie lub ławice ryb. Dobrze dobrane tło do akwarium pozwala stworzyć unikatowy krajobraz, który będzie emanował spokojem i zachwycał barwami.

Polecamy zwłaszcza tła adhezyjne, wykonane ze specjalnej folii, wyjątkowo łatwej w obsłudze. Jest idealna do naklejania na różnego typu powierzchnie płaskie. Tła adhezyjne są samoprzylepne i szczelnie przywierają do ścian akwarium. Nie powstają przy tym żadne bąble powietrza, które zaburzałyby ich równą strukturę.

Zdecydowaną zaletą jest fakt, że do naklejenia teł adhezyjnych nie potrzeba kleju ani innych środków klejących. Ponadto, tła adhezyjne można wielokrotnie ściągać z powierzchni akwarium i naklejać ponownie. Dzięki temu masz możliwość przetestowania wielu teł z różnymi projektami graficznymi, zmieniając je zgodnie z upodobaniem.

Wielokrotnie ściąganie i ponowne naklejanie nie powoduje odkształceń folii adhezyjnej; jest także odporna na wysokie temperatury, wilgoć i czyszczenie. Warto jednak podkreślić, że tła adhezyjne należy naklejać na oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie akwarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here