Płytki na podłogę kuchenną

Podłogi w kuchni są szczególnie narażone na zachlapania i inne zabrudzenia. Dlatego muszą być trwałe i odporne na wilgoć. Za najlepsze rozwiązanie na kuchenne podłogi od lat uznawane są płytki. Dlaczego?

Płytki to praktyczne rozwiązanie

Płytki podłogowe to ponadczasowe rozwiązanie, które wciąż cieszy się dużą popularnością. Wiele osób ceni je za ich nieprzeciętną wytrzymałość. W przeciwieństwie do drewna doskonale radzą sobie z wilgocią i nagłymi zmianami temperatur. Ponadto są odporne na uderzenia. Mimo intensywnej eksploatacji mogą zachować swój doskonały stan przez długie lata. Jeśli jedna lub kilka płytek ulegnie uszkodzeniu, możemy je w prosty sposób wymienić.

Płytki nie tylko są bardzo trwałe, ale także prezentują się atrakcyjnie i stylowo. Mogą stworzyć spójną, estetyczną aranżację, która będzie świetną bazą do dalszego wystroju wnętrza. Płytki doskonale wpisują się zarówno w klasyczną stylistykę wnętrz, jak i w nowoczesną, industrialną czy glamour. 

Plusem jest szeroki wybór wzorów i kolorów płytek. Na rynku znajdziemy duże płytki i małe kafelki, o jednolitych i ozdobnych powierzchniach, o prostych i nietuzinkowych kształtach, matowe i połyskujące i wiele innych. 

Jak wybrać porządne płytki?

Płytki kuchenne narażone są na częsty kontakt z wodą. Ich najważniejszym parametrem powinna być zatem niska nasiąkliwość, czyli mała zdolność do pochłaniania wody. 

Druga ważna kwestia to odporność na ścieranie. Od tego parametru będzie zależeć wytrzymałość płytek na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, że im wyższa klasa ścieralności, tym trwalsze płytki. Doskonałym rozwiązaniem do kuchni będą płytki o klasie ścieralności III lub wyższej.

Warto również zwrócić uwagę na antypoślizgowość płytek. Najlepsze będą te o antypoślizgowości min. R8.

Płytki kuchenne stanowią bazę wystroju wnętrza. Ich styl w dużej mierze zadecyduje o tym, czy wystrój będzie spójny i estetyczny. Jak dopasować płytki do charakteru pomieszczenia?

Płytki dopasowane do stylu wnętrza

Wyróżniamy kilka stylów aranżacji wnętrz. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się styl nowoczesny, w którym minimalizm przeplata się z elegancją i przytulnością. Doskonałym rozwiązaniem do takiego wnętrza będą wielkoformatowe płytki gresowe – a szczególnie te w białym, czarnym lub szarym kolorze. Stonowane barwy znakomicie podkreślą minimalistyczny charakter wnętrza.

Innym pomysłem do nowoczesnej kuchni są płytki heksagonalne o charakterystycznym kształcie plastrów miodu. Takie płytki będą stanowić ciekawy akcent dekoracyjny w minimalistycznym wnętrzu.

Do industrialnej kuchni, w której rządzi surowość, można wybrać eleganckie płytki imitujące beton, do eleganckiego pomieszczenia glamour – luksusowy marmur, a do wnętrza urządzonego w stylu rustykalnym czy prowansalskim – designerskie płytki patchwork.

Szeroki wybór ceramicznych płytek podłogowych do kuchni oferuje sklep Domus. Jego propozycją są:

  • płytki klasyczne o różnych formach i kolorach,
  • retro i vintage,
  • wzorzyste i patchwork, 
  • oktagonalne i heksagonalne, 
  • drewnopodobne,
  • imitujące beton, metal czy marmur,
  • i wiele innych.

Wszystkie modele wyróżniają się najwyższą wytrzymałością i atrakcyjnym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here