Poduszki dekoracyjne do salonu

W poszukiwaniu sposobu na ekspresową i natychmiastową zmianę wyglądu salonu nie sposób nie wspomnieć o poduszkach dekoracyjnych. To idealna recepta na ożywienie wnętrza, nadanie mu charakteru lub sprawienie, by było bardziej przytulne. Nowoczesne i eleganckie, jednolite i wzorzyste, kolorowe i stonowane. Wybór może przyprawić o zawrót głowy. Jedno jest jednak pewne, dostępny w sklepach asortyment poduszek dekoracyjnych do salonu pozwoli zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających osób o wyrafinowanym guście.

Jak dobierać poduszki?

Dekoracja salonu stanowi dla niektórych nie lada wyzwanie. Wykorzystanie poduszek dekoracyjnych bezsprzecznie jest sposobem szybkim i ekonomicznym, by poprawić wygląd pomieszczenia. Aby odpowiednio dobrać poduszki dekoracyjne nowoczesne, trzeba kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze zawęźmy wybór do kolorów, które będą pasować do mebli, ścian i podłóg.

Istotne jest też, by wpisały się w panujący w salonie styl. Kolejnym krokiem będzie decyzja o wielkości i kształcie. Jeżeli poduszka oprócz estetycznych walorów ma spełniać także rolę np. podparcia, musimy wziąć to pod uwagę przy wyborze. Poduszki dekoracyjne do salonu to także sposób na aranżację odpowiadającą danej porze roku. Jeżeli jesteśmy fanami samodzielnych projektów, zawsze możemy pokusić się o własnoręczne stworzenie poduszki dekoracyjnej. Wystarczy odrobina kreatywności i trochę czasu. Dobór materiałów zależy wówczas tylko od naszej wyobraźni. To z pewnością jedna z tańszych metod na zmianę wnętrza i miły sposób na spędzenie czasu.

Jakie połączenia sprawdzą się w salonie?

Stawiając na bardziej odważne dodatki, możemy miksować kolory, wzory i rozmiary. Zamiast czterech kwadratowych poduszek w tym samym rozmiarze, zdecydujmy się na dwie i dodajmy jeszcze mniejsze w formie wałka. Podobnie z kolorami, nie muszą być jednolite. Łączmy ze sobą kolory turkusowy i złoty, srebrny i granatowy, pomarańczowy i czarny, zielony i delikatny róż. Eksperymentujmy też ze wzorami, mając zawsze na względzie dominujący styl wnętrza. Od geometrycznych i kwiatowych po zwierzęce printy i napisy. Jeżeli nie wiemy jak łączyć wzory, inspiracji możemy szukać w magazynach dekoratorskich, internecie czy salonach meblowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here