Wygłuszające podkłady pod podłogę warte zachodu

0
1353

Robiąc remont lub budując nowy dom, dużą wagę przykładamy do podłóg. Najczęściej wybieramy płytki, panele lub parkiet. Podłoga spełnia ważną rolę w wystroju wnętrza i powoduje, że wnętrze posiada taki, a nie inny charakter.

Aby jednak położyć najczęściej wybierany rodzaj podłogi, czyli panele, trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Panele lub parkiet możemy kłaść na podłogę z drewnianych desek, na płytki lub np. po prostu na surową wylewkę betonową. Ważne jest, aby podłoże pod panelami było odpowiednio równe i aby pod panele nie podchodziła wilgoć. Gdy już pierwszy etap przygotowania będziemy mieć za sobą pozostaje znaleźć odpowiedni podkład pod nasze panele lub parkiet.

Czym wyróżnia się dobry podkład wyciszający pod podłogę?

Dobry podkład powinien zapewniać przede wszystkim wyciszenie podłogi, mieć odpowiednią przepuszczalność ciepła, ochronę przed wilgocią, a także umożliwiać swobodną ich pracę, ponieważ panele są podłogą pływającą. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – jaki podkład wyciszający pod panele wybrać. Jeżeli stosujemy ogrzewanie podłogowe warto wybrać podkład o jak najmniejszym oporze cieplnym. Z kolei jeżeli chcemy jak najbardziej odizolować się od zimnego podłoża, to szukajmy podkładu jak najlepiej izolującego termicznie. Jeżeli podłoże jest nierówne, warto wybrać podkład o większej grubości, tak, aby podłoga za bardzo się nie uginała. Jeżeli chodzi o podkłady wyciszające pod parkiet drewniany, to kryteria wyboru są naprawdę bardzo zbliżone. Dodatkowo poszczególne płyty podkładu warto również przykleić do siebie na łączeniach specjalną taśmą, która będzie izolować je termicznie od podłoża i zapobiegnie ich wzajemnemu przesuwaniu.

Polecany podkład wyciszający: https://podlogi24.net/wineo-profesjonalny-podklad-2mm-pod-panele-wyciszajacy-z-folia-mistrz-!-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html

W celu znalezienia dobrego podkładu możemy wybrać się na stronę internetową – podlogi24.net. Znajduje się tam bardzo bogata oferta podłóg, podkładów i innych akcesoriów w których można przebierać długimi godzinami. Znajdziemy tam podkłady zarówno piankowe, korkowe, gumokorkowe i wiele innych. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie wyboru podkładu, to skontaktuj się z obsługą sklepu. Doświadczeni doradcy chętnie pomogą w wyborze podkładu dopasowanego do Twoich potrzeb, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się idealnie dopasowaną podłogą przez długie lata. Portal podlogi24.net pozwala wybrać bardzo dobre materiały podłogowe bez wychodzenia z domu. Zaoszczędzasz w ten sposób sporo nerwów, pieniędzy i nie tracisz swojego cennego czasu na odwiedzanie coraz to kolejnych sklepów stacjonarnych. Warto więc zapoznać się z ofertą podlogi24.net już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here