Polysect

Im większy ogród posiadamy lub też im bogatsza jest nasza kolekcja roślin doniczkowych, tym coraz częściej możemy obserwować konieczność stosowania środków ochrony roślin.  W szczególności są one wskazane w sytuacji, kiedy bardzo zależy nam na tym, aby chronić dany okaz przed konkretnym rodzajem szkodników. Środki chemiczne bezsprzecznie należą do tych najskuteczniejszych, tym bardziej, że na rynku dostępne są także ich wersje o przedłużonym działaniu.

Jednym z popularniejszych preparatów tego rodzaju jest Polysect, zaliczany jest do środków ochrony roślin, które możemy stosować także w naszych uprawach amatorskich. W zależności od rodzaju tego produktu może on być stosowany do opryskiwania drzew oraz krzewów, warzyw, a także roślin kwitnących i zielonych roślin ozdobnych. Można stosować go również doglebowo w celu likwidacji szkodników pasożytujących bezpośrednio w doniczce, w korzeniach rośliny, co zdarza się w przypadku ziemiórek czy larw wciornastków. Zadaniem preparatu owadobójczego jest zwalczanie szkodników, ale też preparat ma ochronny wpływ na samą roślinę.

Na jakie szkodniki odpowiedni będzie Polysect? 

Jego ogromną zaletą jest szerokie spektrum działania na bardzo wiele różnego rodzaju szkodników. Można więc po niego sięgnąć w formie koncentratu do rozcieńczania w opryskiwaczach, ewentualnie w przypadku zwalczania niektórych szkodników możemy zakupić gotowy spray. Polysect sprawdzi się w przypadku walki z mszycą, tarcznikiem, ziemiórką, ochojnikiem, misecznikiem, wełnowcem, przędziorkiem oraz wciornastkami. Ma on działanie kontaktowe oraz żołądkowe, a dodatkowo pozostając na powierzchni liście wnika w głąb, aby uodpornić roślinę na kolejne ataki pasożytów.

Polysect jest jednym z popularniejszych preparatów, jakie stosuje się w domu i w ogrodzie. Będzie też odpowiedni w momencie, kiedy widzimy na roślinie oznaki żerowania pasożytów, ale nie do końca będziemy umieli zdiagnozować, jakiego rodzaju jest to insekt. Preparat posiada dość intensywną woń, dlatego znacznie lepiej przeprowadzać opryskiwanie na zewnątrz pozostawiając tam roślinę do wyschnięcia na świeżym powietrzu. Jest to preparat wydajny, gdzie 10 ml koncentratu rozpuszczamy w 1 l wody. Należy pamiętać jednak o tym, że w przypadku stosowania doglebowego proporcja za pewne będzie inna, tak, aby uzyskać większe stężenie substancji. Co ciekawe, preparat zaaplikowany na roślinę pozostanie na niej niezależnie nawet od warunków pogodowych, a więc nie zmyje go deszcz.

Zawartość preparatu oraz jego działanie

W składzie preparatu znajdziemy substancję czynną biologicznie o nazwie acetamipryd. Ten środek ochrony roślin z pewnością może być uznawany za skuteczny ze względu na fakt, że oddziałuje na różne stadia rozwoju szkodników. Będzie więc zwalczał zarówno jaja, larwy, poczwarki, jak i w wielu przypadkach postać dorosłą. Polysect zaczyna działać już w dobę od jego aplikacji i zapewnia ochronę roślinie aż do 21 dni. Warto także pamiętać, że okres karencji w przypadku opryskiwania roślin warzywnych wynosi 2 tygodnie czasu. Jeśli zauważymy objawy żerowania jakiegoś owada- najlepiej od razu, niezwłocznie zastosować preparat, a jeśli inwazja jest mocno zauważalna- najlepiej powtórzyć oprysk już po upływie 10 dni obserwując, czy działa on skutecznie.

Polysect jest skutecznym środkiem owadobójczym, który zawsze dobrze jest mieć w domu na wypadek pojawienia się jakiegoś szkodnika. Oczywiście, stosując ten preparat należy zachować pewne względu bezpieczeństwa. Najlepiej unikać kontaktu bezpośredniego ze skórą, dobrym pomysłem jest używanie rękawic podczas wykonywania oprysków oraz ewentualnie nakładanie maseczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here