Projekty domów bez garażu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje z posiadania samochodu. Ceny paliwa wciąż wzrastają, a przy tym na każdym kroku zachęca się nas do wdrożenia bardziej ekologicznego trybu życia. Być może z tego powodu zainteresowanie projektami domów bez garażu ostatnio wzrosło. Dlaczego na ten typ projektu powinny zwrócić uwagę nie tylko osoby niezmotoryzowane? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule!

Kiedy projekty domów bez garażu są dobrym rozwiązaniem?

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup dużej działki. Niestety często ogranicza nas budżet lub brak dostępnych parceli w atrakcyjnej okolicy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup wąskiej działki. Mniejsza powierzchnia stanowi spore wyzwanie dla projektantów. Muszą oni skupić się na stworzeniu projektu domu o możliwie najwyższej funkcjonalności, a przy tym maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Rzadko kiedy w tych planach znajduje się miejsce dla garażu. Nie ma to znaczenia, czy chodzi o garaż w bryle budynku, czy oddzielnie. W takiej sytuacji projekty domów bez garażu są najlepszym możliwym rozwiązaniem. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza na niewielkich parcelach. Takie projekty są odpowiednie również dla inwestorów, którzy nie posiadają samochodu, ale jest to raczej oczywiste. Jednak nawet osoby zmotoryzowane docenią niektóre z zalet projektów domów bez garażu. Bez wątpienia należy do nich niższy koszt realizacji. Garaż zazwyczaj pochłania lwią część budżetu. Aby się przed tym chronić, warto postawić na konstrukcję bez garażu. Dzięki temu nie tylko wybudujemy dom taniej, ale też szybciej.

Projekty domów bez garażu – jak nadrobić ,,utracony” metraż?

Wiele osób uwzględnia garaż jako część domu, wliczając go w ogólny metraż. Przez to jego brak sprawia, że dom wydaje się mniejszy. Niektórzy przecież trzymają w garażu narzędzia czy pamiątki lub traktują go jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze czy pokój. Jak w takim razie nadrobić ten ,,utracony metraż”? Najlepszym wyjściem będzie wybór projektu domu, który uwzględnia funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Dzięki temu nawet ograniczona przestrzeń może okazać się równie pojemna. Świetnym rozwiązaniem okaże się również inwestycja w poddasze lub piwnicę. To dodatkowe pomieszczenia, które mają rację bytu nawet w przypadku niewielkich działek. Niestety ich wdrożenie do projektu również wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na szczęście pracownie projektowe oferują tyle ciekawych propozycji, że każdy powinien znaleźć coś, co wpisze się w jego budżet.

Projekty domów bez garażu – postaw na wygodę

Dla większości inwestorów najważniejszym kryterium, jakie powinna spełniać konstrukcja, jest wygoda. Trudno wyobrazić sobie życie w domu, w którym domownicy nie mają odpowiedniej ilości miejsca lub czują się niekomfortowo. Z tego względu warto postawić na projekty domów bez garażu z poddaszem. Znajdziesz je między innymi na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_z_poddaszem_uzytkowym_bez_garazu.html. Korzystając z oferty pracowni projektowej, nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami. Wybór jest tak duży, że z pewnością uda Ci się dopasować projekt do parametrów działki. Możesz też zlecić przygotowanie indywidualnego projektu domu bez garażu, który będzie skrojony idealnie pod posiadaną parcel. Niestety będzie to sporo kosztować. Poza tym na tego typu projekty często długo się czeka. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup projektu z bazy gotowych projektów domów dostępnej na stronie jednej z pracowni projektowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here