Prosty sposób na niebanalną ścianę

Ściany w naszych domach, ale również w budynkach użyteczności publicznej czy w biurach stają się coraz modniejsze. Co to oznacza? Nie tylko podążanie za obowiązującymi, designerskimi trendami, ale przede wszystkim stawianie na indywidualizm, który można osiągnąć za pomocą prostych i zarazem skutecznych sposobów. Ścianę uatrakcyjni np. nowoczesna fototapeta, tapeta, ale również tradycyjny obraz czy nowoczesny plakat. Ciekawe są także aranżacje łączące różne konwencje.

Stylowa i nowoczesna ściana

Niezależnie od tego, czy dysponujemy dużą przestrzenią – np. typu otwartego, charakterystyczną dla nowoczesnych apartamentów albo biur, czy klimatycznymi, pokojami w zabytkowej kamienicy, a może niewielkim mieszkaniem w bloku – zawsze możemy dokonać atrakcyjnych zmian w aranżacji.

Jedną z największych powierzchni w pomieszczeniu – czy to w salonie, czy w pokoju, w kuchni, przedpokoju, łazience, biurze albo w poczekalni – są ściany. To one przykuwają naszą uwagę jako pierwsze, gdy wchodzimy do danego miejsca.

Warto więc zadbać o to, aby ściany były swego rodzaju wizytówką naszego domu albo siedziby firmy, biura itp. Bezsprzecznie, stylem, który w ostatnich latach dominuje w przestrzeniach prywatnych i publicznych, jest minimalizm – w różnych wersjach.

To zarówno styl industrialny, charakterystyczny dla loftów, jak i styl skandynawski, nieco “cieplejszy” w klimacie, bazujący na naturalnych materiałach, np. na drewnie, podobnie jak styl rustykalny. Wyjątkowo prezentują się także – umiejętnie połączone – elementy różnych stylów.

Ściany powinny być jednak “klarowne”, “nieprzeładowane” kolorystyką czy formą. W tym przypadku zawsze sprawdzi się jasny kolor, jako swego rodzaju tło dla atrakcyjnych dekoracji, takich jak eleganckie plakaty ścienne.

Postaw na jakość

Plakat na ścianie w reprezentacyjnym miejscu, takim jak salon albo gabinet dyrektora? A może plakat w pokoju dziecięcym lub w firmowej strefie relaksu? Plakaty sprawdzą się wszędzie – pod pewnymi warunkami.

Jakie to warunki?

Po pierwsze – najwyższa jakość. Aby plakat udekorował ścianę w sposób atrakcyjny i niebanalny, powinien być idealnie skomponowany. Ważny jest wybór rozmiaru, tła i ramki (nowoczesne plakaty najlepiej prezentują się w minimalistycznych ramkach lub antyramach). 

Najistotniejszy dla jakości plakatu jest jednak druk. Od tego, czy jest on wykonany precyzyjnie i czy jest odporny np. na działanie promieni słonecznych, zależy jego “moc” oddziaływania. Aby druk prezentował się elegancko, musi też być wykonany na najwyższej jakości papierze.

Dopiero połączenie tych wszystkich warunków da satysfakcjonujący efekt – w postaci plakatu idealnie dopasowanego do stylu wnętrza.

Dzięki bogatej ofercie plakatów – wymiarów, kolorów i wzorów – każdy znajdzie ten, który idealnie spełni jego oczekiwania. Pośród najmodniejszych motywów, znaleźć można również wzory klasyczne i alternatywne.

To setki, a nawet tysiące różnych możliwości. Dla ułatwienia – wzory prezentowane są m.in. w ramach kolekcji dedykowanych różnym pomieszczeniom. Będą to np. plakaty do pokojów dziecięcych, plakaty do salonu, do sypialni, do przedpokoju, do biura czy do kawiarni, cukierni itp. 

Miłośnicy nowoczesnych plakatów znajdą ulubione motywy np. w kolekcji plakatów okolicznościowych, plakatów z napisami, plakatów ze zwierzętami i z roślinami. Dużym zainteresowaniem cieszą się także reprodukcje obrazów.

Modna i elegancka ściana? Nowy akcent dekoracyjny? Wysokiej jakości plakat to dobry sposób na odświeżenie klimatu każdego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here