Rolety dzień noc

Rolety dzień noc zyskują coraz większą popularność, głównie dzięki swojemu nieprzeciętnemu designowi i walorom praktycznym. To nowoczesna forma osłon okiennych, pozwalająca zarówno na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, jak i regulację natężenia światła naturalnego, które dociera do wnętrza.

  1. Cechy charakterystyczne rolety dzień noc
  2. Gdzie pasuje roleta duo?

W odróżnieniu od tradycyjnych, materiałowych rolet, rolety dzień noc pełnią dwie funkcje. Nie tylko zaciemniają pomieszczenie, całkowicie odcinając dopływ naturalnego światła do wnętrza, ale również umożliwiają samodzielne regulowanie jego natężenia. Dzięki temu można dostosować poziom naświetlenia w pomieszczeniu, a jednocześnie częściowo ochronić się przez wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Cechy charakterystyczne rolety dzień noc

Uzyskanie opisanego efektu jest możliwe dzięki połączeniu w jednej rolecie dwóch rodzajów materiałów. Jeden z nich jest transparentny – najczęściej ma formę siatki, która częściowo przepuszcza światło, a jednocześnie zasłania wnętrze pomieszczenia, podobnie jak firanka. Natomiast drugi umożliwia całkowite zaciemnienie pomieszczenia i odcięcie dopływu naturalnego światła. Pasy materiału ułożone są naprzemiennie, dwuwarstwowo, dzięki czemu poszczególne partie materiału zachodzą na siebie, co umożliwia regulowanie dopływu światła słonecznego. Tego typu rolety są więc chętnie wybierane nie tylko przez właścicieli prywatnych domów i mieszkań, ale również posiadaczy biur i lokali usługowych.

Gdzie pasuje roleta duo?

Rolety dzień noc bardzo szybko zyskały ogromną popularność. Ze względu na szeroki wybór kolorów i rodzajów materiałów, można je stosować w każdym pomieszczeniu, choć pojawiają się głównie w dwóch rodzajach wnętrz. Roleta duo bardzo często stosowana jest w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy przy komputerze, a więc w domowych biurach i gabinetach. Możliwość regulacji oświetlenia naturalnego sprawia, że widoczność obrazów wyświetlanych na monitorze znacznie się poprawia. Drugi typ pomieszczenia to salon, a więc pokój, w którym znajduje się telewizor i w którym przyjmowani są goście. Roleta zebra jest dekoracyjna i doskonale ozdabia wnękę okienną. W ofercie producentów znajdują się montowane do ramy okiennej rolety bezinwazyjne, rolety w kasecie i modele klasyczne, przytwierdzane do sufitu lub ściany. Te ostatnie zasłaniają całą wnękę okienną, a pozostałe dwa rodzaje jedynie szyby. Bez problemu można więc dopasować rodzaj osłon okiennych do własnych potrzeb i warunków technicznych, bez konieczności rezygnacji z funkcjonalności tego typu rolet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here