Toalety myjące a komfort użytkowani

Toaleta myjąca to dla niektórych futurystyczny wynalazek, jednak w rzeczywistości coraz częściej możemy go spotkać w inteligentnych domach oraz nowocześnie urządzonych łazienkach. Choć ma wiele funkcji, z pewnością jest kosztowniejszym rozwiązaniem niż toaleta tradycyjna. Czy warto w nią inwestować, mając na uwadze przede wszystkim komfort użytkowania?

Jak działa toaleta myjąca?

Toalety myjące porównywane są do połączenia tradycyjnej toalety z funkcją bidetu, jednak określenie to nie oddaje w pełni użyteczności tego typu urządzeń. Rzeczywiście, ich głównym zadaniem jest pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu higieny osobistej. Toaleta myjąca umożliwia dokładnie oczyszczenie okolic intymnych- pod tym względem jej skuteczność porównywana jest do mycia pod prysznicem. Jednocześnie pozwala ograniczyć ilość zużywanego papieru toaletowego. Toaleta myjąca, właśnie dzięki funkcji mycia, oczyszcza się samodzielnie. Oczywiście, konieczne jest również czyszczenie jej za pomocą specjalistycznych środków, aby pozbyć się bakterii czy zarazków, niemniej jednak na co dzień samooczyszczanie pozwala zachować większy poziom higieny.

Dodatkowe funkcje toalet myjących

Toalety myjące coraz częściej wyposażone są w liczne funkcje dodatkowe, takie jak:

  • podgrzewanie deski,
  • system usuwania nieprzyjemnych zapachów,
  • regulacja mocy strumienia,
  • automatyczne odkamienianie,
  • możliwość podświetlenia,
  • możliwość wyboru mycia przedniego bądź tylnego.

Wiele zależy oczywiście od modelu, jaki ostatecznie zdecydujemy się wybrać. Im więcej funkcji posiada toaleta myjąca, tym staje się bardziej komfortowa w użytkowaniu. Ponadto nie zawsze zachodzi konieczność wymiany całej armatury, co pomoże ograniczyć koszty związane z montażem nowoczesnych rozwiązań.

Toaleta myjąca- czy warto się na nią zdecydować?

Inteligentne domy coraz częściej wyposażone są właśnie w toalety myjące. Nie ulega wątpliwości, że ich użytkowanie pozwala znacząco podnieść komfort życia. Z jednej strony możemy w ten sposób lepiej zadbać o codzienną higienę osobistą, z drugiej strony o higienę samej toalety. Pamiętajmy, że jest to miejsce, w którym gromadzi się mnóstwo chorobotwórczych drobnoustrojów. Dlatego też bardzo istotne jest regularne oczyszczanie toalety, najlepiej po każdym użyciu, co w przypadku tradycyjnych modeli najczęściej okazuje się niemożliwe. Toalety myjące dobrze prezentują się w każdym wnętrzu, co stanowi ich dodatkowy atut. Pomimo licznych funkcji, jakie posiadają, wyglądem przypominają toalety tradycyjne. Z tego też powodu nie zaburzają obrazu łazienki, jaki chcemy stworzyć.

Sprawdź ofertę toalet myjących w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Toalety-i-deski-myjace/575.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here