Żółte rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc w ciekawych odcieniach są przez nas coraz częściej wykorzystywane jako element aranżacyjny w domach i biurach. Nie ma się co dziwić, ponieważ odznaczają się zarówno wysoką funkcjonalnością, jak i doskonałym wyglądem, który świetnie pasuje do wielu aranżacji. Sprawdźmy zatem, gdzie najlepiej będzie je wykorzystać.

Kolor żółty: pełen słońca i optymizmu

Każdy z kolorów budzi w ludziach konkretne skojarzenia. W przypadku żółtej barwy zazwyczaj oczami wyobraźni widzimy blask słońca, złocistą plażę i wakacyjny odpoczynek na łonie natury. Kolor ten kojarzy się nam przede wszystkim z miłymi doświadczeniami i ciekawymi wyprawami.

Jednocześnie żółta barwa jest pełna optymizmu. Rozjaśnia nawet najciemniejsze barwy, dominuje nad wieloma jasnymi, zwłaszcza nad pastelami. Prezentuje się radośnie niezależnie od tego, czy jest subtelna, czy raczej intensywna. Co więcej, pięknie wygląda w parze z wieloma innymi kolorami, zaczynając od odcieni natury, aż po najbardziej wysublimowane barwy.

Warto pamiętać, że jest to też kolor agresywny, ostrzegawczy, kojarzący się nam ze znakami drogowymi. Bardzo szybko przyciąga naszą uwagę i łatwo zapada w pamięć. Jest też symbolem zdrady.

Jak wpływa na nas żółte otoczenie?

Kolor żółty w pomieszczeniu dodaje mu jasnego, radosnego wyglądu. Używany z umiarem jest stymulujący: pobudza pewność siebie i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Potrafi walczyć ze smutkiem, pokazuje jaśniejszą stronę życia. Pobudza kreatywność, zachęca do spontaniczności i spotkań z innymi osobami, a także do rozmów z nimi. W takim pomieszczeniu z pewnością lepiej będzie nam pracować intelektualnie czy w grupie.

Żółte elementy wystroju będą więc idealne do pokojów, w których mamy być kreatywni, pomysłowi i twórczy. Świetnie sprawdzają się w biurach projektowych i salach, w których burza mózgów jest mile widziana. Jednocześnie jednak jest to kolor dominujący i angażujący, może więc utrudniać spokojny odpoczynek. Nie polecamy go do sypialni… chyba że łączy ze sobą różne funkcje.

Żółte rolety mini dzień i noc w salonie, gabinecie i biurze

Ciekawym elementem wystroju mogą być żółte rolety. Oczywiście, możesz postawić na nie w różnych pomieszczeniach, takich jak salon, gabinet czy nawet biuro, w którym zazwyczaj pracujesz. W ten sposób we wszystkich tych pokojach dodasz nieco stymulującej energii i pobudzisz swoją własną kreatywność. Być może też umilą ci dzień i pokażą, że nawet praca nie jest taka straszna, jak się wydawała.

Na szczególną uwagę zasługują sobie przy tym żółte rolety mini dzień i noc, dostępne pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/zolte-rolety-dzien-noc. Są bardzo funkcjonalne dzięki możliwości swobodnej regulacji zaciemnienia pomieszczenia w zależności od naszych potrzeb. Wynika to z ich budowy, w której możemy wyróżnić dwa rodzaje przeplatających się pasków: bardziej i mniej zacieniające. Ich dodatkowe atuty, takie jak lekki, minimalistyczny wygląd oraz łatwość montażu, z pewnością także przypadną ci do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here