Uszak

Bez względu na nowe trendy w obszarze architektury wystroju, bez względu na nowe rozwiązania i style, które wprawiają w zachwyt kolejne pokolenia, są takie elementy wystroju, które nigdy nie wyjdą z mody. Jednym z takich mebli, który można uznać za ponadczasowy, na pewno jest uszak. Fotele uszaki to element wyposażenia, który jest uniwersalny i doskonale wpasuje się do każdego wystroju i stylu, jaki sobie tylko wymarzymy. Jak dokładnie wygląda uszak? W jakich wnętrzach uszak sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy zakupie uszaka?

Jak wygląda klasyczny uszak?

Fotele uszaki to bardzo wygodne i komfortowe meble, których cechą charakterystyczną jest delikatnie odchylone oparcie oraz tak zwane uszy – dwa półksiężyce, które znajdują się po bokach fotela na wysokości głowy. Wpływają one na charakterystyczny, estetyczny wygląd fotela, ale również wygodę odpoczynku osoby, która zasiada w uszaku. Uszaki, w zależności od oferty producenta, są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Choć kształt uszaka jest niezmienny, istnieją pewne różnice w wyglądzie mebla – uszak może być wyposażony w krótsze lub dłuższe nóżki, a także większe bądź mniejsze odchylenie oparcia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie uszaka?

Fotele uszaki w dzisiejszych czasach przeżywa prawdziwy renesans – są oferowane nie tylko przez małe sklepy meblowe, ale również przez duże sieci zajmujące się wyposażeniem wnętrz. Kupując wymarzony uszak, na przykład na stronie https://mchome.pl/kategoria/fotele-uszaki, warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym użytkowanie mebla będzie najbardziej komfortowe. Po pierwsze kolor uszaka – na rynku dostępne są fotele zarówno w jednej tonacji kolorystycznej (szary, czerwony, musztardowy), jak i również w wielu różnych kolorach i wzorach. Kolor uszaka powinien być dostosowany do koloru wnętrza oraz innych dodatków, które znajdują się w naszym pomieszczeniu. Przykładem idealnej spójności aranżacji jest musztardowy uszak, który współgra z zasłonami oraz poduszkami w tym samym kolorze. Warto zwrócić też uwagę na wytrzymałość nóżek, w które wyposażone są nasze fotele uszaki. Nóżki powinny być solidne i utrzymać nawet duży ciężar.

Do jakich wnętrz pasuje uszak?

Choć uszak charakteryzuje się doskonałą uniwersalnością to jednak warto dobrać wariant kolorystyczny mebla do stylu panującego w pomieszczeniu. Uszaki w jasnych kolorach nadają przytulności w salonie, podczas gdy uszak skórzany świetnie nada się do eleganckiego gabinetu bądź salonu wyposażonego w dębowe meble. Jeśli nasz salon jest w stylu typowo glamour, warto zwrócić uwagę na pikowane uszaki. Salon w stylu hygge to doskonały materiał na zakup szarego uszaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here