Wspieraj polską gospodarkę

Jakość, styl, prestiż – to cechy, które wiele osób bierze pod uwagę przy zakupie dowolnych rzeczy. Często spotykamy się z sytuacją, w której siła marki wygrywa nad jakością tylko po to, aby pokazać rodzinie, czy sąsiadom, że korzysta się z drogich rzeczy. Koniec końców, drogie rzeczy nie zawsze są niezawodne. Co więcej, w dobie dzisiejszego konsumpcjonizmu można nawet domniemać, że rzeczy produkowane przez znane koncerny są produkowane z określoną żywotnością. Co prawda takie twierdzenia to jedynie domysły, natomiast każdy z nas doświadczył z pewnością takiej sytuacji w swoim życiu.
Wśród wielu Polaków wciąż panuje przeświadczenie, że zagraniczne jest lepsze. Ciężko stwierdzić skąd bierze się takie myślenie. Oznacza to, że wiele osób nie potrafi tak naprawdę docenić tego, co ma. Zagraniczne produkty, choć z pewnością bardziej znane, nie zawsze są oznaką lepszej jakości. Tym bardziej, jeśli spojrzy się na metki, czy różnego rodzaju informacje można zauważyć, że większość przedmiotów jest produkowana w Chinach, Bangladeszu, czy innych tego typu krajach Azji.
Nie inaczej sytuacja ma się w odniesieniu do mebli. Wielu ludzi często podąża za trendami mody. Czasami można odnieść wrażenie, że poczucie własnego gustu zostaje odłożone gdzieś na bok. Ludzie nie kupują tego, co chcą, a to, co jest na topie. Takie myślenie może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Po pierwsze, brak realizacji własnych celów może doprowadzić do spadku własnego ego. Po drugie, podążanie za trendami skutkuje tym, że ludzie zaczynają myśleć innymi schematami. W każdym razie warto jest na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym, co dla nas najlepsze.
W życiu wielu osób są zdarzenia, które wymuszają zakup pewnych rzeczy, akcesoriów do domu. Wspomniany przymus nie jest jednak jedyną formą zakupu. Czasami jest po prostu tak, że pewne rzeczy po jakimś czasie stają się najzwyczajniej w świecie nudne, a wtedy przychodzi pora na wymianę, co jednocześnie wiąże się z zakupem.
Powyżej przytaczano sytuacje, jakoby wielu Polaków wolało to, co zagraniczne. Na szczęście takie postrzeganie sytuacji zaczyna się zmieniać. Polacy zaczynają zwracać uwagę na jakość, a to, co dobre, nie zawsze oznacza zagraniczne. Taka sytuacja ma również swoje odzwierciedlenie w przypadku zakupu mebli, bo to o nich mowa, jeśli chodzi o pewne zmiany akcesoriów domowych. Obecnie, polskie szafy są produkowane przez wiele przedsiębiorstw i ich jakość jest różnorodna. Oferta jest tak szeroka, że czasami ciężko o jednoznaczny wybór. Każdy może dopasować odpowiedni model w zależności od możliwości finansowych i upodobań. Polskie szafy to dzisiaj nie tylko puste hasło. Czasy zmieniają się tak dynamicznie, że stwierdzenie, jakoby polska gospodarka odbiegała od zagranicznych jest mocnym nadużyciem. Postępująca technologia, dostęp do informacji oraz chęć rozwoju to czynniki, które napędzają produkcję i innowacyjność. Polska gospodarka rozwija się w dość szybkim tempie i, mimo że nie jest to taka potęga jak np. Niemcy, czy USA, to produkty wychodzące z rąk polskich przedsiębiorców są naprawdę solidne. Do tego należy również zaliczyć meble oraz polskie szafy.
Wzrost jakości produktów podyktowany jest w głównej mierze szerszym dostępem do informacji oraz możliwością analizy konkurencyjnych rynków. Masowa produkcja, jaka jest popularna w wielu rozwiniętych gospodarkach nie jest wcale gwarancją niezawodności. Jest wiele osób, które wręcz stronią od takich produktów i są zwolennikami zakupu u niewielkich producentów. Kupując polskie szafy pojawia się idealna okazja do tego, aby wspierać niewielkich przedsiębiorców. Co więcej, kupując polskie szafy można znaleźć zdecydowanie więcej plusów.
Jednym z nich jest wspieranie polskiej przedsiębiorczości, a pośrednio też państwa polskiego. Jest to poniekąd objaw patriotyzmu. W tym momencie można zadać sobie trywialne pytanie, jak kupując polskie szafy można wspierać rozwój gospodarczy? Odpowiedź na nie jest prosta i wcale nie tak zaskakująca, a opisana zostanie w poniższym przykładzie.
Wyobraźmy sobie mały zakład produkcyjny, który trudni się projektowaniem oraz wykonywaniem mebli na zamówienie. Z drugiej strony mamy klienta, który chciałby zakupić taki produkt. Klient jest patriotą i wierzy w polski przemysł w związku z czym postanowił zakupić meble u jednego z polskich producentów. Jaki to ma wpływ na gospodarkę? Można powiedzieć, że w przypadku pojedynczego klienta pewnie niewielki, natomiast przekładając przykład na więcej osób dochodzimy do odpowiedzi, że taka sytuacja ma istotny wpływ na rodzimą gospodarkę.
Po pierwsze, mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której pojawia się popyt na polskie szafy. W związku z tym, przedsiębiorcy, aby zaspokoić popyt oraz pośrednio widząc formę zarobku starają się go zaspokoić. Powstają więc polskie firmy produkujące przedmioty, na które jest popyt. W ten sposób generowana jest podaż. Osoby kupujące polskie szafy, czyli konsumenci, muszą za nie płacić. To z kolei jest zarobkiem dla przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa w dalszej części są zobowiązane do płacenia podatków w związku z czym wzbogaca się na tym państwo. Jako że kwestie podatków, czy generalnie polityki fiskalnej są sprawą sporną, warto przytoczyć inne zalety. Klienci oczekują, że polskie szafy będą produkowane przez Polaków. W związku z tym zakład produkcyjny musi zatrudnić rodaków. Zakład pracy generuje w ten sposób miejsca pracy, czym przyczynia się do spadku stopy bezrobocia oraz do bogacenia się polskiego przedsiębiorstwa.
Jak doskonale widać, prosty przykład pokazuje, że zagraniczne rzeczy nie muszą być wcale lepsze. Nasza technologia idzie szybko do przodu w związku z czym zmianie ulega również technologia produkcji. Finalny wybór oczywiście zależy od klienta, jednak nie wolno dać się zwodzić wszechobecnym reklamom. Każdy ma swój indywidualny gust i to nim powinien kierować się przy każdym zakupie. Indywidualne wybory spowodują, że będziemy mieć lepsze samopoczucie. Reklamy mogą być też przydatne, ponieważ informują nas o dostępnych promocjach, a w tych mogą być zawarte interesujące nas rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here