posadzki epoksydowe

Chociaż dotychczas wylewki żywiczne stosowano głównie ze względu na ich walory praktyczne i świetnie sprawdzały się w halach produkcyjnych, sklepach o dużej powierzchni, warsztatach czy wszelkich przestrzeniach użyteczności publicznej o sporej eksploatacji, to dzisiaj zauważa się trend stosowania tego rodzaju podłogi również w pomieszczeniach prywatnych, domowych.

Posadzki epoksydowe w przestrzeni domowej

Światowi projektanci wnętrz wręcz przekonują o atutach żywicy, która może być dzisiaj stosowana na podłogi w domach mieszkalnych. Okazuje się zresztą, że wylewki żywiczne są coraz częściej doceniane przez prywatnych inwestorów. O ile standardowo stosowano je w garażach, komórkach czy piwnicach, tak dzisiaj coraz częściej zauważyć je można w wiatrołapach, ciągach komunikacyjnych, korytarzach, kuchniach, łazienkach, a nawet reprezentacyjnych salonach. Wszystko dlatego, że oprócz walorów praktycznych, wykazuje się coraz częściej również ich atuty estetyczne.

Dlaczego warto stosować posadzki żywiczne?

Przede wszystkim posadzki epoksydowe są niezwykle trwałe i odporne na wszelkie działanie czynników zewnętrznych. Nie rysują się, nie pękają, łatwo się je czyści, do tego są odporne na wodę, wilgoć, tłuszcz, niskie oraz wysokie temperatury. Wszystko to sprawia, że doskonale nadają się do kuchni, łazienek, ale również na zewnętrzny taras – takiej podłodze nie jest straszny mróz, deszcz czy opady śniegu ani silne promienie słońca. Podłoga z żywicy jest też odporna na duży ciężar, a jej idealnie gładka powierzchnia sprawia, że bardzo łatwo można utrzymać ją w czystości – wystarczy umyć mopem.

Uwagę zwracają coraz częściej również zalety estetyczne. Wylewki żywiczne można dowolnie barwić albo dodawać do nich drobinki kwarcu, które doskonale imitują mieniący się brokat. Taka podłoga jest też uniwersalna, dobrze sprawdza się we wnętrzach klasycznych, ale też tych nowoczesnych, a nawet eklektycznych. Jej ponadczasowy wygląd sprawia, że jednorazowa inwestycja sprawdzi się przez długie lata.

Inwestorzy podkreślają jeszcze jeden ważny walor, jeśli wybieramy podłogę z żywicy. Można ją samodzielnie położyć, oszczędzając przy tym koszty robocizny wynajętych pracowników. W sieci bez problemu znajdziemy dokładne instruktaże, dzięki którym krok po kroku z łatwością udaje się wykonać taką podłogę doskonałej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here