Agregaty prądotwórcze – o czym warto pamiętać podczas zakupu?

Niespodziewane, gwałtowne burze i towarzyszące im wiatry sprawiają, że pojawiają się przerwy w dostawach prądu. Są to sytuacje nagłe, które potrafią być bardzo uciążliwe. Właśnie wtedy sprawdzają się agregaty prądotwórcze.

Jak wybierać agregaty prądotwórcze?

Pierwszą najistotniejsza kwestią jest określenie swoich potrzeb. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy agregat ma służyć do pracy ciągłej np. przy podtrzymaniu urządzeń na budowie, czy tylko do zasilania awaryjnego. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzą się agregaty benzynowe jak i te napędzane silnikiem diesla. Tego rodzaju generatory, zwłaszcza te drugie są najbardziej wydajne, potrafią również najdłużej pracować. W przypadku agregatów, które mają być włączane tylko w sytuacjach awaryjnych można postawić na urządzenia akumulatorowe, przenośne. Będą one tańsze od stacjonarnych, wysokoprężnych generatorów. Należy jednak liczyć się z tym, że nie będą w stanie wygenerować zbyt dużej ilości prądu.

Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na to jakie zabezpieczenia, czy czujniki posiada dany agregat prądotwórczy. Mowa tutaj np. o: czujniku przeciążeniowym, wyłączniku różnicoprądowym, czy wyłączniku magnetyczno-termicznym. Bardzo przydatny będzie również system cyfrowej regulacji napięcia, czyli AVR. W niektórych generatorach znajdziemy również system załączania rezerw. Będzie on włączany gdy urządzenie wykryje spadek napięcia. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w miejscach, gdzie nawet chwilowa przerwa w dostawach prądu jest groźna np. szpital.

Agregaty prądotwórcze – cena ma znaczenie?

Nikogo  nie powinien zdziwić fakt, że ceny agregatów są naprawdę różne. By się o tym przekonać wystarczy wejść na kilka stron takich jak https://agregaty.com.pl/ i przejrzeć ofertę. Kupujący z całą pewnością będzie się zastanawiał, jaką kwotę powinien wydać na zakup generatora. Należy tutaj zaznaczyć, że cena powinna być ściśle uzależniona  od parametrów generatora prądotwórczego. Kupując urządzenia od sprawdzonej formy, która działa na rynku od co najmniej kilku lat zyskuje się większa pewność, że agregat będzie spełniał oczekiwania. Tej właśnie zazwyczaj nie ma gdy zakupu dokonuje się na popularnych portalach aukcyjnych. Szczególna uwagę przy dokonywaniu zakupów przez internet należy zwrócić na porównanie parametrów technicznych. Okazuje się bowiem, że niektórzy sprzedawcy potrafią zawyżać dane, co może bardzo negatywnie wpłynąć na prace podłączonych odbiorników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here