Czy klimatyzacja ma wpływ na wilgotność powietrza w mieszkaniu

Dla wielu osób klimatyzacja jest urządzeniem przeznaczonym do stosowania latem, w poszukiwaniu ulgi od panujących za oknem wysokich temperatur. Prawda jest jednak taka, że nowoczesne klimatyzatory doskonale nadają się do zastosowania nie tylko latem, również dobrze przydają się także zimą, dodatkowo ogrzewając pomieszczenie. Co ważne, niektóre klimatyzatory dzięki odpowiedniej konstrukcji mogą pomagać również w walce z nadmiarem wilgoci czy przyczyniać się do dbania o czystość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych.

Klimatyzacja a właściwy mikroklimat w pomieszczeniu

Dla komfortu człowieka bardzo ważna jest nie tylko temperatura otoczenia, w jakim się znajduje. Równie istotna jest jego wilgotność oraz czystość. Wszystkie te czynniki mają znacznie większy wpływ na zdrowie, samopoczucie i tempo oraz zdolność wykonywania poszczególnych czynności, niż wielu osobom mogłoby się wydawać. Optymalne warunki do funkcjonowania ludzkiego organizmu to temperatura na poziomie 23-24 °C i wilgotność nieprzekraczająca poziomu 50%. Ja uzyskać takie warunki? Idealnie sprawdzi się tu klimatyzacja. Stosując nowoczesne rozwiązania np. Daikin (klimatyzacja z funkcją grzania) klimatyzator można stosować przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Dzięki temu możliwe będzie utrzymywanie w pomieszczeniach czy to domowych, czy biurowych odpowiedniego mikroklimatu, sprzyjającego zachowaniu uczucia komfortu i dobrego zdrowia niezależnie od pory roku.

Klimatyzator do domu a wilgotność powietrza

Jeżeli temperatura w pomieszczeniu ulega obniżeniu, tym samym spada również wilgotność. Na szczęście zależność ta może zostać wyregulowana poprzez zastosowanie klimatyzatora. W urządzeniu ciepłe powietrze przechodzi przez parownik, w którym zostaje wychłodzone, przy czym dodatkowo dochodzi do wykropienia pary wodnej. Dopiero potem ochłodzone już powietrze trafia do pomieszczenia, dając ulgę w gorący dzień i jednocześnie obniżając w nim poziom wilgotności.

Chcąc korzystać z klimatyzacji przez cały rok, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z możliwością regulacji wilgotności, która zawsze będzie utrzymywana na najlepszym dla zdrowia poziomie.

Nowoczesne klimatyzatory wyposażone w funkcję regulacji wilgotności dają możliwość utrzymania jej na poziomie 40-60%, optymalnym dla komfortu i dobrego samopoczucia ludzkiego organizmu.

Klimatyzacja to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Warto jednak starannie podejść do wyboru odpowiedniego urządzenia, by jak najdłużej cieszyć się jego funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here