Dywaniki łazienkowe - czym się różnią i jaki wybrać?

Dywaniki łazienkowe wydają się często jedynie mało istotnym dodatkiem. Jednak po zastanowieniu musimy przyznać, że każda łazienka taki dywanik powinna posiadać. Odpowiednio dobrany potrafi zmienić i uatrakcyjnić wnętrze.Kolejna przyczyna jest równie prozaiczna co ważna – nikt nie lubi wychodzić spod ciepłego prysznica na zimne i twarde kafelki. Niezależnie od tego, czy traktujemy go jako element dekoracyjny czy użytkowy, aby dobrze dobrać dywanik należy zapoznać się z panującymi trendami.

Rodzaje dywaników

Sklepy oferują ten dodatek w wielu kształtach i kolorach tak, by dopasować go do kolorystyki wnętrza. Jeśli chodzi o materiał, również nie znajdziemy tylko jednego modelu. Dywaniki z mikrofibry czy bawełny mają miękką w dotyku powierzchnię. Ogromną zaletą jest to, że dobrze chłoną wodę. Większość z nich ma również antypoślizgową powierzchnię. Zapobiega ona nagłemu przesuwaniu się dywanika, co zwiększa komfort użytkowania. Na rynku znajdziemy też produkty z bardzo długim i miękkim włosem, zapewniający jeszcze większy komfort i ciepło. Innym rozwiązaniem będzie dwustronny dywanik wyprodukowany z bawełny. Nie należy zapominać również o antypoślizgowych matach, które zwiększają bezpieczeństwo. Są one łatwe do utrzymania w czystości. Szeroki wybór dywaników łazienkowych możemy znaleźć na www.agatameble.pl.

Jak dobrać dywanik?

Jeśli nasza łazienka jest mała, nie należy przesadzać z rozmiarem dywanika. Nie chcemy by przytłoczył pomieszczenie, ale idealnie się w nie wpasował. Przy łazience pełnej kolorów wybierzemy zdecydowanie inny rodzaj dywanika niż w przypadku minimalistycznego wystroju. Ważnym aspektem jest miejsce, w którym go umieścimy. Jeśli chcemy stawać na nim od razu po wyjściu z wanny, najważniejszą cechą jest stopień pochłaniania wilgoci. Jeżeli natomiast umieścimy go przy umywalce lub obok toalety, ważniejsze będzie ciepło, jakie daje. Salony Agata to miejsce, w którym znajdziemy każdy z wymienionych rodzajów dywaników. Są one dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Nie jest to też wielki wydatek –jeśli nie będziemy mogli się zdecydować na dany rodzaj, możemy kupić kilka i zmieniać co jakiś czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here