Tani i szybki remont

Remontownie mieszkań jest zajęciem pracochłonnym i wymaga nakładu finansowego. Dzisiaj modna szybko przemija, więc coraz częściej zmieniamy wygląd naszych wnętrz, aby nadążyć za aktualnymi trendami. Jak urządzić mieszkanie, aby kolejny remont odbywał się szybko i nie wymagał zaciągania kredytu w banku? Jest kilka sposobów na ułatwienie sobie życia, warto je znać i z nich korzystać.

Raz i porządnie, czyli klasyka zawsze w modzie

Są rzeczy i wizje, które nie wychodzą z mody. W kuchni są to białe płytki ścienne bez zdobień. W pokojach drewniana podłoga i gładkie ściany. Jeśli doprowadzimy nasze mieszkanie do takiego stanu, to każdy kolejny remont będzie wiązał się jedynie z pomalowaniem ścian. Odświeżanie koloru jest bardzo ważne, robimy je regularnie, aby ściany wyglądały na świeże. Farba będzie się lepiej trzymać powierzchni, gdy starą farbę odkurzymy i pomalujemy gruntem. Wybierajmy też farby, które są bardzo wydajne i dobrze kryją ściany. Najlepsze kolory to szarości i biele, które nigdy nie wychodzą z mody i łatwo je pokryć kolejną warstwą. W ten sposób przez długi czas możemy nakładać na siebie kolejne farby i możemy być pewni, że ściana będzie wyglądała estetycznie. Gładkie ściany są zawsze w modzie. Możemy je uzyskać poprzez kładzenie płyt gipsowych, to dobre i szybkie rozwiązanie, ale lepszym sposobem jest położenie porządnego tynku oraz gładzi. Do pomieszczeń o dużej wilgotności najlepiej nadaje się gips wapienny, jest on odporny na działanie grzybów, w przeciwieństwie do popularnego gipsu.

Kupując nowe mieszkanie z rynku wtórnego, przed generalnym remontem warto sprawdzić jak wyglądają instalacje elektryczne. Sprawna elektryka posłuży nam przez wiele lat i nie będziemy musieli jej wymieniać na nową. Wymiana kabli wiąże się z kuciem tynku, dobrze jest zrobić to przed generalnym odświeżaniem, wtedy kolejne remonty mieszkań będą łatwiejsze. Płytki w łazience możemy pomalować korzystając ze specjalnej farby, która pokrywa dokładnie kafelki oraz fugi. Tym sposobem zmienimy wygląd łazienki i poniesiemy niewielki koszt.

Im prościej, tym lepiej

Wymyślne zdobienia, tynki strukturalne, kamienie na ścianie – to wszystko może wyjść z mody znaczniej szybciej. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się z pięknych wnętrz powinniśmy stawiać raczej na proste rozwiązania. Wykończenie wnętrz może obejmować jedynie stosowanie dodatków, które łatwo jest wymienić. Dobrym pomysłem jest nadawanie klimatu i uroku mieszkaniu za pomocą narzut, dywanów oraz tekstyliów. Łatwo kupić lampę i łatwo ją sprzedać, kiedy już znudzi nam się wystój wnętrza. Podobnie jest z meblami, klasyczne meble drewniane zawsze będą w cenie i w prosty sposób można je odświeżać. Czasami wystarczy pomalować meble przy pomocy specjalnej farby. Stare, drewniane meble możemy przerobić stylizując je na antyki lub na styl prowansalski. Dzięki temu w łatwy sposób zmienimy styl pomieszczenia, nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Drewniane meble, które można przerabiać znajdziemy na targach, na portalach aukcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here